بی‌توجهی به موازین بهداشتی عامل پیشروی دوباره کرونا در گیلانغرب است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: ورود مهمانان نوروزی و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی به خصوص کاهش استفاده از ماسک عامل پیشروی دوباره کرونا در این شهرستان است.

«کوروش محمودیان» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: موج جدید کرونا این شهرستان را درگیر کرده به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد مثبت ابتلا به کرونا به تعداد افراد مثبت ایام نوروز اضافه شده است.

وی اظهار داشت: ورود مهمانان نوروزی و کم رنگ شدن رعایت موازین بهداشتی، تعداد افراد مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای امسال را در این شهرستان به ۱۴۸ نفر افزایش داده که متاسفانه تعداد افراد بستری هم به ۹ نفر افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: از موارد بستری مبتلا به ویروس کرونا هم اکنون ۶ مورد در بیمارستان الزهرا(س) این شهرستان و سه مورد دیگر در بیمارستان های استان کرمانشاه بستری است.

محمودیان اضافه کرد: موارد جهش یافته در این شهرستان ۱۶ مورد است و ۸۰ نفر نیز هم اینک دوره قرنطینه خانگی را تحت نظارت کارشناسان بهداشت و درمان طی می کنند.

وی گفت: استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بین مردم کاهش یافته از این رو مردم باید بیش از هر زمان دیگری به نکات ایمنی توجه کنند.

رییس ستاد کرونای گیلانغرب افزود: از ابتدای تغییر وضعیت شهرستان به نارنجی بیش از۵۰ دستگاه خودروهای پلاک غیربومی اعمال قانون شده است.

 او اظهار داشت: از ابتدای شروع همه گیری کرونا در شهرستان گیلانغرب  از چهار هزار و ۷۷۵ نمونه اخذ شده، آزمایش یک هزار و ۴۳۷نفر مثبت بوده که از این تعداد  ۶۵ نفر فوت کرده اند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =