مهارت های متناسب با بوم هر منطقه در مراکز یادگیری محلی ارائه می شود 

یاسوج- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهارت های متناسب با بوم هر منطقه این استان در مراکز یادگیری محلی استان و در قالب طرح ملی پیوند سواد و زندگی به سوادآموزان ارائه می شود.

سید حمدالله خواهش نیک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی از مهمترین مهارت های متناسب با بوم هر منطقه که در مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد به سوادآموزان مرد و زن این استان ارائه می شود شامل زنبورداری، تولید صنایع دستی و تهیه غذاهای محلی است.  

وی افزود: توسعه مهارت های بومی اولویت مهم و اصلی فعالیت مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح ملی پیوند سواد و زندگی است. 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک ۱۷ مرکز یادگیری محلی در استان وجود دارد که از این تعداد ۶ مورد مجری طرح ملی پیوند سواد و زندگی است. 

خواهش نیک عنوان کرد: ارزیابی عملکرد این ۶ مرکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد به طور هفتگی از سوی کارشناسان نهضت سوادآموزی کشور انجام می شود. 

وی ابراز داشت: مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد فرصتی ارزنده برای اشتغال و تولید بین سوادآموزان این استان ایجاد کرده است. 

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =