بستری مبتلایان کرونایی در بیمارستان‌های قائمشهر به ۱۳۰ نفر رسید

ساری – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر گفت: هم اکنون بیش از ۱۳۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های رازی و ولیعصر(عج) این شهرستان به عنوان تنها نقطه با رنگ بندی قرمز کرونایی بستری هستند.

دکتر محمد گران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه هم اکنون شهرستان قائمشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، افزود: در روز گذشته ۳۳ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های این شهرستان بستری شدند.

وی با اعلام اینکه هیاهوی بازار شب عید و از سویی کاهش حساسیت مردم نسبت به ویروس کرونا، تجمعات، حضور مسافران و برگزاری مراسمات عوامل اصلی افزایش تعداد بستری شدگان در بیمارستان های این شهرستان است، گفت: در ۲ هفته گذشته به دلیل کاهش حساسیت عموم نسبت به دستور العمل های بهداشتی شاهد افزایش شمار بستری شدگان کرونایی در قائمشهر هستیم.

مسئولان شبکه بهداشت قائمشهر پیشتر در یازدهم فروردین ماه تعداد بستری شدگان در بیمارستان های رازی و ولیعصر را  ۱۰۵ نفر و تعداد بستری شدگان روزانه را نیز بین ۱۵ تا ۲۰ نفر اعلام کرده بود.

دکتر گران از شهروندان خواست نسبت به حضور در مراسمات دسته جمعی و دورهمی های خانوادگی به شدت خودداری کنند تا وضعیت شهرستان به حال توخیم تری وارد نشود.

وی با بیان اینکه البته بخشی از این تغییر رنگ به علت عملکرد ویروس جهش یافته است که از قدرت و سرعت انتشار بالایی برخوردار است، افزود: کرونا انگلیسی در یک بازده زمانی کوتاه و در عرض ده دقیقه قابلیت سرایت به چندین نفر را دارد.

دکتر گران در پایان با اعلام اینکه خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد مردم قائمشهر پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت می کنند، گفت: برای پیشگیری از بیماری کرونا ضروری است که همه رعایت پروتکل های بهداشتی را همواره مد نظر داشته باشند.

جمعه گذشته در آخرین ارزیابی وزارت بهداشت و درمان مان و اموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا شهرستان قائمشهر در وضعیت نارنجی خارج و به رنگ بندی پرخطر قرمز بازگشت.

علاوه بر قائمشهر چهار شهرستان ساریف آمل ف گلوگاه و رامسر نیز از زرد به نارنجی تغییر رنگ دادند و ۱۷ شهرستان دیگر استان نیز در شرایط زرد کرونایی باقی ماندند.

طبق آخرین گزارش ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا مازندان در حال حاضر ۷۲۰ بیمار کرونایی در سراسر بیمارستان های استان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =