۳۰۴ زندانی جرائم غیرعمد استان همدان در سال گذشته آزاد شدند

همدان- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت که سال گذشته با حمایت و کمک خیران نیک اندیش ۳۰۴ زندانی جرائم غیرعمد این استان، آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

«یداله روحانی منش» روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۱۵ زندانی دارای محکومیت مالی، ۵۹ زندانی مهریه، ۲۰ زندانی ناتوان در پرداخت نفقه و ۱۰ زندانی دیه ناشی از حوادث در سال ۹۹ به آغوش خانواده بازگشتند.

وی با بیان اینکه ۲۹۰ تن از زندانیان آزاد شده در سال گذشته مرد و ۱۴ نفر از آنها زن هستند اضافه کرد: مجموع بدهی زندانیان آزاد شده بیش از ۷۵۸ میلیارد و ۸۶۵ میلیون و ۷۷ هزار ریال بوده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: با تلاش ستاد دیه و رایزنی های صوت گرفته ۱۷۹ میلیارد و ۷۵۴ میلیون و ۵۸۳ هزار ریال از بدهی زندانیان توسط شاکیان پرونده بخشیده شد.

روحانی منش گفت: بیش از ۴۸ میلیارد و ۹۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال از این بدهی توسط زندانیان پرداخت و چهار میلیارد و ۷۹۵ میلیون ریال از آن نیز توسط صندوق تامین خسارت های بدنی تامین و پرداخت شده است.

وی افزود: با توجه به پایین بودن درآمد زندانی و خانواده آنها و ناتوانی در پرداخت کل بدهی به صورت یک‌جا، افزون بر ۴۲۱ میلیارد و ۲۶۹ میلیون و ۳۳۴ هزار ریال از این بدهی قسط بندی یا همان «اعسار به تقسیط» شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: کمک پرداختی برای پرونده های مالی و دیه ۶۵ میلیارد و ۶۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال و وام پرداختی توسط چهار بانک ملی، ملت، تجارت و صادرات ۳۸ میلیارد و ۴۴۵ میلیون ریال بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =