۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84282326
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان به خیز چهارم کرونا نزدیک شده است

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: روند افزایشی مبتلایان به ویروس کرونا و شروع خیز چهارم بیماری کووید۱۹ در استان باعث شده تا شهرستان‌های سنندج، بانه، دیواندره و بیجار در وضعیت نارنجی و سقز در شرایط قرمز قرار گیرند.

آرزو فلاحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طبق اعلام آخرین رنگ‌بندی مناطق مختلف کشور شهرستان سقز به لحاظ افزایش میزان بستری‌ها اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت اکثر نقاط استان به لحاظ شیوع کرونا، تعداد بستری و ابتلا صعودی و نگران‌کننده است، افزود: شهرستان‌های بانه، سنندج، دیواندره و بیجار در وضعیت نارنجی و دیگر شهرهای استان در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه روند بیماری کووید۱۹ در استان نشانه افزایش موارد مثبت، بستری و فوت ناشی از کرونا است، ادامه داد: خطر ورود استان به پیک چهارم همه‌گیری کرونا جدی و در حال آغاز  است.

فلاحی تاکید کرد: با توجه به شرایط پاندمی، عدم رعایت فاصله اجتماعی، بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و تداوم دورهمی‌ها می‌تواند سرآغاز یک موج جدید کرونایی برای استان و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه باشد.

وی با اعلام اینکه استمرار رفتارهای عادی انگارانه در جامعه و دید و بازدیدها به ‌خصوص در ایام نوروز رنگ کرونایی تعدادی از شهرها را تغییر داد، گفت: علاوه بر سقز که در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد نگران خیز جدید کرونا در دیگر شهرستان‌های استان و ورود به مرحله قرمز هستیم.

در ۲۴ ساعت منتهی به روز جمعه ۱۳ فروردین ۲۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و یک بیمار جان باخت و ۲۳۱ بیمار در حال حاضر در مراکز درمانی بستری هستند که ۴۱ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

از ابتدای شیوع کرونا( اسفند ۱۳۹۸) تاکنون یک‌هزار و ۱۰۹ کردستانی قربانی کرونا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =