۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84282316
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان ۶ درجه کاهش می‌یابد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: براساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی، دمای هوای استان پنج تا ۶ درجه کاهش پیدا می‌کند.

علی پناهی روز شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از روز یکشنبه تا چهارشنبه هفته جاری هوای پایداری را در سطح استان شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: روز یکشنبه شاهد افت دما و یخبندان در استان هستیم و به طور میانگین دمای هوای استان پنج تا ۶ درجه کاهش پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: از روز گذشته بارش پراکنده باران در برخی از نقاط استان شروع شده و پیش بینی می‌شود امروز هم در شهرهای مریوان، بانه، سقز و دیواندره شاهد بارش خفیف باران باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته در شهر زرینه یک میلی‌متر و در شهرهای بانه، بیجار، قروه و مریوان کمتر از یک میلی متر بارش باران به ثبت رسید، افزود: امروز وزش باد و پدیده گرد و خاک در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

پناهی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته حداقل دمای شهرهای سقز یک، دهگلان ۲، دیواندره و بانه سه، کامیاران پنج، سنندج، قروه و مریوان ۶ و بیجار ۱۹ درجه سانتی‌گراد بود، افزود: در این مدت شهر بابارشانی با دمای منفی ۲ درجه سردترین و سلین اورامان با ۲۴ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلیمتر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =