استاندار آذربایجان‌شرقی: چرایی کمبود مرغ در بازار باید بررسی شود

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی گفت: چرایی کمبود مرغ در بازار باید بررسی شود و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین و ذخیره گوشت قرمز و مرغ در ماه مبارک رمضان انجام گیرد.

محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در جلسه تنظیم بازار استان با بیان اینکه مشکل مرغ می تواند در سایر حوزه ها نیز به وجود بیاید، افزود: اگر بررسی ها دقیق باشد می توان بر اساس آن برنامه ریزی های لازم را انجام داد تا در آینده در سایر حوزه ها با مشکل مواجه نشویم.

وی ادامه داد: در این راستا ضروری است تمام اطلاعات مرغ داری ها و کشتارگاه ها و فروشندگان مرغ در سامانه های جامع انبار و تجارت ثبت شود.

پورمحمدی گفت: معتقدم باید برگ کالا ایجاد شود تا در چنین مواقعی که در بازار با مشکل مواجه هستیم بتوانیم بازار را به وسیله آن کنترل کنیم و جهادکشاورزی و صنعتف معدن و تجارت سهیمه شهرستان های را مشخص کنند که چه میزان مرغ باید در شهرستان ها توزیع شود.

وی افزود: در شرایط فعلی و با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و انتخابات برخی افراد آگاهانه و ناآگاهانه مشکلاتی ایجاد خواهند کرد که باید مدیریت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: ضروری است تمامی کشتارگاه ها، مرغداری ها، فروشندگان مرغ و پرکنده فروشان تمامی اطلاعات خود را در سامانه های جامع انبارها و تجارت ثبت کنند.

علی جهانگیری افزود: ثبت در سامانه باید از سوی دستگاه های زیربط به جد پیگری شود و فرصت تعیین شود که اگر ظرف مدت تعیین شده اقدام نکنند به تعزیرات معرفی شوند.

جهانگیری اظهار کرد: باید با کسانی که به هر بهانه ای از ورود اطلاعات به سامانه خودداری می کنند به جد برخورد شود و براساس دستورالعمل ملی ستاد تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی قطعه بندی مرغ ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =