۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84282280
۰ نفر

برچسب‌ها

اسکان بیش از ۵۲۶‬‬ هزار مسافر نوروزی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اعلام کرد:‌ ۵۲۶ هزار و ۲۶۴ ‬مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند پارسال تا ۱۳ فروردین امسال در مراکز اقامتی این استان اسکان یافتند.

ابوالفضل مکرمی‌فر روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شمار زائر، ‌مسافر و گردشگر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ابلاغی در مراکز اقامتی مورد تایید و رسمی استان سکونت داده شدند.

وی افزود: ۲۰۲ هزار و ۷۳۶‬ نفر معادل حدود ۳۹ درصد این افراد در هتل‌ها، ۱۱۲ هزار و ۹۴۳ نفر معادل بیش از ۲۱ درصد در هتل‌آپارتمان‌ها، ۱۲۵ هزار و ۹۷۱ نفر معادل حدود ۲۴ درصد در مهمان‌پذیرها، ۱۲ هزار و ۱۲ نفر معادل حدود سه درصد در اقامتگاه‌های بومگردی، ۲۷۰ نفر معادل پنج دهم درصد در مجتمع‌های گردشگری و بقیه در خانه‌های ‌مسافر استان اقامت گرفته اند.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی ادامه داد: در راستای رعایت حقوق مسافر و پروتکل‌های بهداشتی بیش از سه هزار بازدید نظارتی نوروزی از مراکز اقامتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین‌راهی، دفاتر خدمات‌ مسافرتی و مراکز اقامتی موقت شامل کمپ‌ها، مهمان‌سراها و خانه‌های ‌مسافر انجام شده است.

مکرمی فر بیان کرد: خوشبختانه روند اجرای پروتکلهای بهداشتی و جلوگیری از شیوع کرونا در واحدهای اقامتی در بهترین شکل ممکن و نیز رعایت کامل مسائل بهداشتی از سوی مسافران موجب خرسندی و قوت قلب ما در این ایام بود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: در این مدت هیچ گزارشی از ابتلای مسافران مقیم مراکز اقامتی به بیماری کووید ۱۹ دریافت نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =