۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۳۷
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84282275
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از پنج هزار مددجوی کردستانی صاحب شغل شدند

سنندج- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته‌امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: سال گذشته پنج‌هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد با دریافت تسهیلات اشتغال صاحب شغل شدند.

فرشید جهان‌بین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای ایجاد این تعداد مشاغل و طرح‌های اشتغالزایی یک هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال به مددجویان متقاضی شغل در استان پرداخت شده است.

وی افزود: از مجموع طرح‌های اشتغال ایجاد شده ۲۴ درصد مربوط به زنان و زنان سرپرست خانوار و ۷۶ درصد برای مردان بوده است، ضمن اینکه تمام این طرح‌ها از وضعیت پایدار و درآمد مناسبی برخوردارند و در حال فعالیت هستند.

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته‌امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: علاوه بر این، ۲۶۳ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد و یا فرزندان آنان با معرفی‌نامه کمیته‌امداد در کارگاه‌ها و موسسات بکارگیری شده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین چهار هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان و فرزندان خانواده‎های زیرپوشش، در دوره‌های مهارت آموزی بازار محور شرکت داده شده‎ و همه آنها به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شده‎اند.

جهان‌بین با اشاره به اینکه در راستای پایدارسازی طرح‌های اشتغال بعد از ایجاد شغل به مدت پنج‌سال از این طرح‌های بازدید می‌شود، گفت: سال گذشته ۳۳ هزار بازدید از ۱۲ هزار و ۶۰۰ طرح اشتغال انجام شده است.

حدود ۷۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =