وظیفه انجمن حقوق ورزشی دفاع از حقانیت ورزش ایران است

تهران - ایرنا- رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی کشور با اشاره به تشکیل انجمن حقوق ورزشی گفت: وظیفه این انجمن دفاع از حقانیت ورزش کشور در دادگاه‌ها و مراجع بین‌المللی بوده و لازم است که در این حوزه‌ها آگاه و مطلع باشیم.

به گزارش ایرنا، ‌ انجمن حقوق ورزشی در اواخر سال گذشته تشکیل شده و تحت پوشش فدراسیون انجمن‌های ورزشی قرار گرفت.

«محمد علیپور» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: ورزش ایران به داشتن انجمن حقوق ورزشی نیاز مبرم و حیاتی داشت چرا که ما سال‌ها از نبود چنین نهادی در ورزش لطمات و صدمات زیادی را شاهد بودیم و  این انجمن با توسعه آموزش در این حوزه و تعامل با فدراسیون‌ها، انجمن‌ها، هیات‌های استانی و نهادهای ورزشی می‌تواند حامی ورزش و ورزشکاران، مربیان و مسوولان باشد.

وی اظهار داشت: در تطبیق دادن قوانین داخلی فدراسیون‌های ملی با فدراسیون‌های جهانی و نهادهای بین‌المللی و همچنین دفاع از حقانیت ورزش ایران در دادگاه‌ها و مراجع بین‌المللی لازم است که در حوزه حقوق ورزشی آگاه و مطلع باشیم که امیدواریم این انجمن این کمبود را پوشش دهد.

علیپور همچنین تصریح کرد: فدراسیون انجمن‌های ورزشی در پرتو همدلی و انسجام توانسته در بخش مردان و زنان حرکت رو به جلو داشته باشد که علاوه بر تلاش بی‌وقفه انجمن‌های تحت پوشش، هیات‌ها و کمیته‌های استان‌ها در این موفقیت نقش کلیدی داشته‌اند.  

وی با بیان اینکه امسال، سال پرترافیکی برای ورزش ایران است، ادامه داد: سال گذشته همه‌گیری کرونا باعث شده بسیاری از مسابقات ورزشی در سطح دنیا برگزار نشود و کشورمان نیز از این امر مستثنی نیست، امیدواریم امسال با کنترل این بیماری، مسابقات در سطح وسیع‌تر و بین‌المللی برگزار شود.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی خاطرنشان کرد: فدراسیون پرجمعیتی هستیم و بیش از ۵۷ رشته ورزشی داریم که پنج رشته ما المپیکی است،  این فدراسیون نزدیک به ۲ هزار انجمن، کمیته و هیات در سراسر ایران دارد که عدد بزرگی در ورزش ایران محسوب می‌شود.

به گفته علیپور، راه‌اندازی رشته‌ها در هر انجمن کار سختی است و نیاز به زمان زیادی دارد. بسیاری از رشته‌ها نیاز به مربی و داور دارد در حالی که امکانات و تجهیزات مورد نیاز آن موجود نیست. می‌توانیم ادعا کنیم که بعد از ۱۰ سال از تاسیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی در بخش زنان و مردان بسیار موفق عمل کردیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =