معاون استاندار: عامل ابتلای ۹۳ درصد همدانی‌ها به کرونا دورهمی است

همدان- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: عامل ۹۳ درصد ابتلای بیماران کووید ۱۹ در این استان شرکت در اجتماعات و دورهمی است.

به گزارش ایرنا؛ مصطفی آزادبخت روز شنبه در نشست استانی ستاد مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: ۴۵ درصد بیماران بستری و سرپایی به علت شرکت در اجتماعات، ۴۸ درصد به خاطر تماس های درون خانگی و هفت درصد به علت رعایت نکردن فاصله گذاری و رفتن به مسافرت به کرونا مبتلا شدند.

وی اضافه کرد: داده های آماری موید نامطلوب بودن وضعیت استان و کشور در زمینه شیوع کرونا است بنابراین باید همه افراد در هر جایگاهی برای تشویق مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی و ارائه هشدارها و توصیه های لازم اقدام کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه نمودار شیوع کرونا در این استان صعودی است بیان کرد: شهرستان های نهاوند و تویسرکان در وضعیت قرمز و کبودراهنگ و فامنین در وضعیت نارنجی هستند همچنین وضعیت زرد ۶ شهرستان دیگر بسیار شکننده است.

آزادبخت خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک برای محافظت خود در برابر کرونا در استان همدان کمرنگ شده است این درحالیست که علاوه بر ایجاد حساسیت نسبت به این موضوع، نظارت را نیز باید تشدید کرد.

وی تاکید کرد: ورود خودرو از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی به حوزه استحفاظی این استان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست بنابراین باید از ورود این قبیل خودروها به ویژه از استان خوزستان جلوگیری کرد.

پلیس برای حفظ سلامت مردم با کسی مماشات نمی‌کند

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان نیز گفت: پلیس برای برقراری نظم و امنیت و حفظ سلامت مردم با کسی مماشات نمی کند و با تهدید کنندگان سلامت مردم به جد برخورد می شود.

سرهنگ «حمیدرضا سعیدزاده» اضافه کرد: بیش از ۱۷۰ عنوان ماموریت برای ماموران نیروی انتظامی در نظر گرفته شده است که به دنبال شیوع ویروس کرونا ماموریت های جدید نیز به نیروی انتظامی تکلیف شد و عوامل انتظامی مجاهدانه و شبانه روزی در حال اجرای این تکالیف هستند.

وی بیان کرد: طرح نوروزی انتظامی همدان از ۲۸ اسفند آغاز و تا ۱۳ فروردین ادامه داشت که در این مدت هفت هزار و ۱۹۲ دستگاه خودرو جریمه شدند علاوه بر این یک هزار و ۵۶ خودرو در شهر نهاوند و ۲۵۹ دستگاه وسیله نقلیه به علت ورود از شهر دارای وضعیت قرمز کرونایی به همدان اعمال قانون شدند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: همچنین از یکم آذر سال گذشته به دنبال اجرای محدودیت تردد از ورود ۲۸ هزار و ۷۸۱ دستگاه خودرو به استان همدان جلوگیری شد و از ابتدای اجرای طرح تردد شبانه ۳۰ هزار خودرو جریمه شدند.

سرهنگ سعید زاده اضافه کرد: بازدید و سرکشی پلیسی در ایام نوروز به صنوف افزایش یافت و ۴۴۸ بازدید صورت گرفت که به ۱۷۸ واحد تذکر، برای ۳۵۹ واد صنفی پرونده تشکیل و  ۲۱ واحد پلمب شد.

وی بیان کرد: به دنبال رصد فضای مجازی ۲ هزار و ۷۴۰ تارنمای متخلف توسط پلیس فتا شناسایی و برای ۱۱۸ نفر پرونده قضایی تشکیل شد و ۵۶ مورد تذکر از سوی معاونت اجتماعی انتظامی همدان و پلیس فتا داده شد.

وی درباره آخرین وضعیت سوانح فوتی و جرحی در استان همدان نیز گفت: آمار مجروحان سوانح درون و برون شهری ۶۱ درصد و متوفیان ۴۰ درصد در نوروز ۱۴۰۰ کاهش داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =