سرعت وزش باد در استان همدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به فعالیت جبهه ای از هوای کم فشار و تداوم وزش باد، گفت: سرعت وزش باد عصر امروز (شنبه) در برخی از نقاط استان به ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

«محمد حسن باقری شکیب» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درحال حاضر در بیشتر نقاط استان همدان شاهد وزش باد و تندباد لحظه ای با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت هستیم.

وی با اشاره به اینکه وزش باد و تندباد لحظه ای تا پایان هفته جاری در سطح استان همدان به صورت متناوب ادامه دارد، اظهار داشت: سرعت وزش باد در بعد از ظهر امروز به اوج خود می رسد و پس از آن به تدریج شاهد فروکش کردن فعالیت این موج و کاهش سرعت وزش باد در ۴۸ ساعت آینده خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به اطلاعات ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی، افزود: سرعت وزش باد در شهر همدان طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۵ کیلومتر و در قهاوند و کبودراهنگ حدود ۶۵ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

باقری شکیب گفت: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دنبال افزایش سرعت وزش باد، شاهد کاهش چهار تا پنج درجه ای کمینه دمای بیشتر نقاط استان همدان تا روز یکشنبه(۱۵ فروردین) خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: کبودراهنگ با ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و فامنین با صفر درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب گفت: دمای هوای شهر همدان نیز در۲۴ ساعت گذشته بین چهار تا ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =