۹۰ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در سبزوار بستری هستند

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با افزایش آمار مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر، وضعیت شهرستانهای سبزوار و ششتمد در غرب خراسان رضوی از زرد به نارنجی تغییر یافت و هم اکنون ۹۰ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزش درمانی واسعی سبزوار بستری هستند

دکتر علیرضا مسلم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: از مجموع این ۹۰ بیمار کرونایی بستری شده  ۱۶  بیمار با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان واسعی سبزوار بستری هستند.

وی اضافه کرد: عدم توجه به هشدارها در خصوص رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی، سفرهای نوروزی و افزایش موارد ابتلا به کرونا علت اصلی تغییر وضعیت سبزوار به وضعیت نارنجی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: براساس آخرین آمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هشت هزار و ۲۰۲ نفر در شهرستانهای غرب خراسان به کرونا مبتلا شده‌ و ۵۶۷ تن جان خود را ازدست داده اند.

مسلم با اشاره به نحوه  فعالیت مشاغل در شهرهای نارنجی افزود: مشاغل گروه‌های سه و چهار به طور کامل و به مدت 2 هفته تعطیل خواهد بود که این شرایط با نظر و تشخیص وزارت بهداشت قابل تسهیل و یا تشدید است.

وی ادامه داد: همچنین تمامی فعالیت‌های آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها، موسسات، آموزشگاه‌ها، حوزه های علمیه و نیز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به طور کامل تعطیل خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اینک بر اساس داده‌های نرم افزار ماسک در ۱۴ فروردین ماه سال جاری، شهرستان‌های سبزوار و ششتمد در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته‌اند.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha