اولین پروانه علامت استاندارد ایلام در سال ۱۴۰۰ صادر شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل استاندارد ایلام از صدور اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری سنگدانه مورد استفاده بتن استان در سال جاری خبر داد.

مهناز همتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از بازرسی و نمونه‌برداری و آزمون فرآورده‌های تولیدی در کمیته‌های علائم برگزار شده اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای فرآورده‌ سنگدانه مورد مصرف در بتن واحد تولیدی تنگه پونه شهرستان آبدانان صادر شد.

وی گفت: با تصویب شورای فنی استان ایلام کلیه پیمانکاران طرح‌های مهم و عمده و نیز پروژه‌های ملی ملزم به استفاده از مواد و مصالح ساختمانی استاندارد می‌شوند.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: استفاده از مصالح ساختمانی دارای نشان استاندارد و کد رهگیری ۱۰ رقمی معتبر در ساختمان‌سازی الزامی است و مالکان و ناظران به منظور اعتبارسنجی و اطمینان از اصالت علامت استاندارد حک‌شده بر روی کالاها، از طریق ارسال کد رهگیری استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ اقدام و اطلاعات مربوط به آن فرآورده را اخذ کنند.

همتی خاطر یادآور شد: از آنجاییکه استفاده از علامت استاندارد در زمان تعلیق بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می‌شود، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می ‎یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری به عمل آید. 

۲۲۳ واحد تولیدی زیر پوشش اداره استاندارد در استان ایلام وجود دارد که ۱۲۳ واحد آن فعال و ۱۱۰ فعال راکد و غیر فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =