جولان کرونای جهش یافته در اروپا؛ روند کند واکسیناسیون زیر تیغ انتقاد

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت با ابراز نگرانی از انتشار سریع گونه های جهش یافته کرونا در اروپا، خواستار تسریع در کارزار واکسیناسیون در این قاره به منظور پیشگیری از طولانی شدن همه گیری کووید-۱۹ شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، سازمان جهانی بهداشت با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در هفته گذشته، انتشار ویروس کرونا در اکثر کشورهای اروپایی افزایش یافته است.

این سازمان از شناسایی ۱,۶ میلیون مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ و نزدیک به ۲۴ هزار مرگ و میر ناشی از آن در اروپا  در هفته گذشته خبر داده است.

تارنمای رسمی سازمان ملل در گزارشی نوشت: اروپا دومین منطقه آلوده به ویروس کرونا در جهان است که تعداد کل مرگ و میر ناشی از آن به سرعت نزدیک به یک میلیون نفر رسیده و تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در آستانه ۴۵ میلیون نفر است.

مدیر دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا با ابراز نگرانی از وخاومت شیوع کرونا در این قاره در مقایسه با چندین ماه گذشته تصریح کرد که با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته انگلیسی در سراسر اروپا، بسیاری از کشورها در حال اعمال محدودیت های جدید کرونایی هستند. 

در این گزارش آمده است که گونه انگلیسی ویروس جهش یافته کرونا (B.۱.۱.۷) که ابتدا در انگلستان شناسایی شد، اکنون در ۵۰ کشور اروپایی انتشار یافته است.

مدیر دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا همچنین افزود: روند کند واکسیناسیون کرونا در حال حاضر در اروپا قابل قبول نیست.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تاکنون تنها ۱۰ درصد از کل جمعیت اروپا دوز اولیه واکسن کرونا را دریافت کرده و تنها ۴ درصد از آن ها واکسیناسیون کامل خود را انجام داده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =