مجتمع آموزشی‌ورزشی با حضور جهانگیری در حاشیه مشهد افتتاح شد

مشهد- ایرنا- مجتمع آموزشی‌ورزشی «المهدی» روز شنبه در آیینی با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیران آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارایی در حاشیه کلانشهر مشهد گشایش یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بعد از ظهر شنبه در آیین بهره برداری از این طرح گفت: این مجتمع آموزشی ورزشی در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع با زیربنای پنج هزار و ۶۰۰ متر ساخته و آماده بهره‌برداری شده است.

قاسمعلی خدابنده افزود: برای ساخت این مجتمع که دارای امکانات ورزشی از جمله استخر، سالن های ورزشی چندمنظوره و دیگر امکانات و تجهیزات لازم است، ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: میانگین کنونی سرانه ورزشی دانش‌آموزان خراسان رضوی ۱۵ صدم مترمربع است که این میانگین در کشور ۱۷ صدم مترمربع است.

وی افزود: خراسان رضوی پارسال از نظر سرانه فضای ورزشی ویژه دانش‌آموزان رتبه ۲۲ کشور را داشت اما امسال با ۲ پله ارتقا، به جایگاه بیستم رسیده است.

استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را دارد.  

اسحاق جهانگیری که در سفر یکروزه خود به مشهد توسط وزیران آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و همچنین تعدادی از معاونان وزیران همراهی می‌شود.  

علاوه بر زیارت بارگاه نورانی حضرت امام رضا(ع)، حضور در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، افتتاح چند طرح عمران شهری و دیدار با نخبگان استان از اهم برنامه‌های سفر اعضای هیات دولت به مشهد مقدس است.  

معاون اول رییس‌جمهوری همچنین با تولیت آستان قدس رضوی دیدار خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =