۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 892
کد خبر: 84282151
۰ نفر

برچسب‌ها

لرستان میزبان سه مسوول ملی در هفته گذشته

خرم‌آباد - ایرنا - سفر رییس قوه قضاییه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس داوطلبان جمعیت هلال احمر از مهمترین رویدادهای لرستان در هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا رییس قوه قضاییه سه شنبه هفنه گذشته میهمان لرستان بود و در این سفر ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به لرستان از محل اعتبارات استانی و قوه قضاییه اختصاص داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در این سفر گفت: پرونده چهار کارخانه تعطیل لرستان در دادگستری تهران پیگیری می شود که باید حداکثر ظرف مدت سه ماه تعیین تکلیف شوند.

وی در جریان بازدید از کارخانه ماشین سازی لرستان نیز مهلت ۹ ماهه ای به مسئولان اجرایی و سرمایه گذاران کارخانه برای فعالسازی خط تولید این واحد داد و به سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور دستور داد ضمن نظارت و پیگیری جهت تسریع در روند واگذاری کارخانه ماشین سازی به مالک جدید و رفع مانع از تصرف وی بر کارخانه، مالک جدید حداکثر ظرف ۹ ماه آینده کارخانه را به خط تولید برگرداند.

رییس قوه قضاییه همچنین در بازدید از مجموعه ۲ هزار هکتاری کشت و صنعت لرستان نیز اظهار داشت: واگذاری کشت و صنعت خرم‌آباد هم نمونه خصوصی‌سازی خوب و هم خصوصی‌سازی بد است، این مجموعه که در یک دوره واگذاری ناموفق در جریان خصوصی‌سازی به حالت تعطیل درآمده بود و بخشی از زیرساخت‌های این مجموعه ویرانه شده بود، در یک واگذاری مجدد، احیا شده و اکنون به یکی از نمونه‌های موفق خصوصی‌سازی در کشور مبدل شده است.

آزادی ۱۳۱ زندانی در لرستان

در جریان سفر رییس قوه قضاییه به لرستان ۱۳۰ زندانی نیز آزاد شدند که در این رابطه محمد رزم رییس کل دادگستری لرستان گفت: باجلب کمک های خیرین و همکاری ستاد دیه ۱۳۰ زندانی آزاد شدند و یک محکوم به قصاص رهایی یافت.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۱۴۱نفر از جرایم محکومین عمدی با اعتبار یک میلیارد تومان آزاد شدند.

موج چهارم کرونا در لرستان و قرمز شدن نیمی از شهرهای لرستان

مریم کوشکی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ورود موج چهارم کرونا به استان خبر داد و گفت: با وضعیت قرمز در پنج شهرستان و وضعیت نارنجی کرونایی در ۶ شهرستان، استان وارد موج چهارم کرونا شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به گردش کرونای انگلیسی در استان اگر وضعیت به همین ترتیب ادامه داشته باشد موج چهارم بسیار مهلک تر و خطرناک تر از سه مرحله گذشته خواهد بود.

بر اساس اعلام رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها، اکنون شهرستان‌های خرم‌آباد، الیگودرز، بروجرد، دلفان و ازنا در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، طبق اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا، شهرستان‌های دورود، سلسله، پل‌دختر، کوهدشت، رومشگان و چگنی نیز در وضعیت نارنجی هستند.

ابتلای سه هزار و ۴۵۹ نفر و فوت ۱۵ نفر براثر کرونا

اوج گیری ابتلا به کرونا در لرستان نیز یکی دیگر از وقایع تلخ لرستان است که متاسفانه به دلیل بی توجهی مردم و ساده‌انگاری این قضیه اکنون آمار مبتلایان به کرونا رشد قابل توجهی داشته است به طوری که در یک هفته گذشته سه هزار و ۴۵۹ نفر مبتلا و ۱۵ نفر مرگ ناشی از این ویروس را در استان شاهد بودیم.

اکنون آمار مبتلایان قطعی به کرونا در لرستان ۷۷ هزار و ۸۵ نفر است که از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون، آمار جانباختگان نیز به یک هزار و ۳۹۱  نفر رسیده است.

شهر شول آباد و روستای فرسش الیگودرز قرنطینه شد

ماشاالله نعمتی فرماندار الیگودرز نیز گفت: شهر" شول آباد" و روستای فرسش از توابع این شهرستان به دلیل شیوع بالای کرونا قرنطینه شدند، با توجه به آمار نگران کننده کرونا در  شهرستان اعضای ستاد باید با جدیت نسبت به انجام  وظایف خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در حفاظت از سلامت مردم با کسی تعارف نداریم تصریح کرد: با کم کاری احتمالی مدیران در قبال اجرای مصوبات ستاد با جدیت برخورد خواهد شد که در این راستا کمیته ارزیابی تشکیل شده است و عملکرد اعضای ستاد را بررسی و گزارش می کند.

پرستار خرم‌آبادی به چهار نفر زندگی بخشید

فاطمه امانی مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: اهدای عضو زنده یاد "شهاب الدین سیفی" پرستار جوان خرم‌آبادی به چهار نفر زندگی دوباره بخشید، این جوان ۲۳ ساله در خیابان ۶۰ متری خرم آباد دچار تصادف و پس از کمای عمیق وارد مرحله مرگ مغزی شد.

وی اظهار داشت: خانواده وی در همان اولین ساعات مرگ مغزی، ماموریت و ماهیت زندگی بخشی این پرستار را تکمیل و با اهدای اعضای وی موافقت کردند و اعضای وی در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران هدیه شده و دوشنبه همزمان با نیمه شعبان، مراسم خاکسپاری وی در روستای "ده پیر" برگزار شد.

سفر معاون وزیر صمت به لرستان

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در سفر یک روزه به لرستان گفت: زمینه اشتغال ۱۴۲ هزار و ۱۰۱ نفر سال گذشته در حوزه صنعت کشور با رشد ۲۳.۳ درصد نسبت به سال ۹۸ فراهم شد، در حوزه معدن نیز یک هزار و ۲۰ مورد پروانه اکتشاف صادر شد که نسبت به سال قبل از آن، ۶.۳ درصد رشد داشته است.

وی همچنین اضافه کرد:۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های صنعتی واقع در شهرک‌های صنعتی لرستان اختصاص می‌یابد، لرستان دارای ظرفیت های فراوان در حوزه صنعت، تولید و سرمایه گذاری و سنگ لرستان همواره به عنوان یکی از بی نظیرترین پتانسیل های کشور بوده است و این موضوع را باید در سطح ملی بررسی کنیم.

سفر رییس داوطلبان جمعیت هلال احمر به لرستان

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران نیز در سفر به لرستان گفت: پنج هزار خانه هلال سال گذشته با هدف افزایش تاب‌آوری جوامع روستایی در برابر حوادث پیش‌بینی نشده راه‌اندازی شد و با افتتاح ۲ خانه هلال در شهرستان‌های چگنی و کوهدشت در مجموع ۱۸۰ خانه هلال نیز در لرستان فعال است.

وی با بیان اینکه امسال اعتبارات پیشنهادی درمان جمعیت هلال احمر ۳۰ برابر افزایش یافته است افزود: سال گذشته اعتبارات حوزه درمان این جمعیت ۱۰ میلیارد تومان بود که در بودجه سال جاری به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha