۱۴ نفر در سوانح رانندگی نوروزی در جاده های خراسان شمالی جان باختند

بجنورد-ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: در تعطیلات نوروزی سال جاری ۱۴ نفر در جاده های برون و درون شهری این استان براثر سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.

سردار علیرضا مظاهری روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این گزارش 12 نفر از جان باختگان سوانح رانندگی در محورهای برون و 2 نفر نیز در جاده های درون شهری در این استان دراین مدت جان خود را از دست دادند.
به گفته وی بیشترین کشته شدگان سوانح رانندگی نوروزی در سال جاری مربوط به محور بجنورد- جنگل گلستان با پنج نفر بود که در دو فقره سانحه رانندگی این تعداد جان باختند.
وی اضافه کرد : براساس آمار جان باختگان سوانح رانندگی در محورهای برون و درون شهری استان در نوروز سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 100 درصد افزایش نشان می دهد.
فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان شمالی اظهارداشت : در مجموع وقوع تصادف رانندگی نیز در محورهای این استان در نوروز امسال نسبت به مشابه سال قبل نیز 92 درصد بیشتر شد. 
براساس آمار رسمی در  تعطیلات نوروزی 1400  تردد چهار میلیون و ۸۵۴ هزار و ۹۸ دستگاه خودرو در جاده های این استان به ثبت رسید به طوری که در این مدت  ۷۶۳ هزار و ۲۵۹ دستگاه خودرو وارد و  ۷۳۰ هزار و ۸۱۵ دستگاه خودرو  نیز از استان خارج شدند که آمار تردد خودروهای ورودی نسبت به مدت مشابه سال قبل 96 درصد و خروجی میز 83 درصد افزایش داشت.
 براساس این گزارش این مدت بیشترین تردد در جاده های استان خراسان شمالی در نوروز امسال مربوط به خودروها با پلاک خراسان رضوی با ۲۲ درصد، تهران با ۱۱ درصد، استان گلستان ۶ درصد و مازندران با پنج درصد بود.
استان خراسان شمالی بیش از 6 هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که دو سوم آن را محورهای روستایی و مابقی را راههای اصلی تشکیل می دهند به طوری که طول راههای شریانی این استان نیز ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ درصد از راه‌های شریانی کشور را به خود اختصاص داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =