فعالیت ۲ گروه شغلی در شهرهای نارنجی خراسان رضوی محدود خواهد شد

مشهد- ایرنا- دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس دستورالعمل مدیریت کنترل هوشمند کرونا، فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار در شهرهای با وضعیت نارنجی محدود خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر حمید رضا رحیمی گزارش داد: در حال حاضر چهار شهر مشهد، سبزوار، بینالود و نیشابور دراستان خراسان رضوی در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: مشاغل صنفی گروه سه شامل آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، تالارهای پذیرایی، باغ وحش و شهربازی‌، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده است و مشاغل گروه چهار نیز شامل فعالیت‌های مرتبط با همایش‌ها و مراسم فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، باشگاه‌های ورزشی، سالنی و ورزشهای پر برخورد، گروه‌های حساس، کافه، چایخانه و قهوه‌خانه است.   

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: درصورت همکاری ۷۵ درصدی مردم می‌توان از افزایش آمار ابتلا به کرونا جلوگیری کرد.
رحیمی استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، بهداشت دست و اجتناب از حضور در اماکن شلوغ و دورهمی‌ها را مهمترین راهکار در کنترل چرخه انتقال ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: در صورت کم‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌ها می‌توان انتظار تغییر رنگ شهرها و افزایش آمار بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا را داشت.
وی اظهار امیدواری کرد که با همکاری موثر مردم تا پیش از آغاز ماه مبارک رمضان بتوان از گسترش بیماری کرونا در استان خراسان رضوی جلوگیری کرد.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

بر طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۷ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۸۷۶ تن رسیده است.

طی این مدت  ۱۱ هزار و ۶۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۳۰ نفر از آنها بستری شدند و با این حساب،  مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر رسید.

در حال حاضر ۴۶ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و ۱۱۹ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به»  شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. همچنین ۲۴۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۷ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =