بیش از ۵۱ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری مهاباد بازدید کردند

مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: ۵۱ هزار و ۲۴۵ نفر طی تعطیلات نوروزی امسال از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

ناصر صدفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گردشگرپذیر بودن این شهرستان در ایام نوروز افزود: از کل تعداد بازدیدکنندگان، سه هزار و ۵۹۵ نفر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، ۶ هزار و ۲۵۰ نفر از جاذبه های طبیعی و ۴۱ هزار و ۴۰۰ نفر نیز از جاذبه های دست ساز و مراکز تجاری همچون بازارچه های این شهرستان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه امسال برپایی چادر در بوستان‌ها، سواحل و اماکن عمومی سطح شهرستان در ایام نوروز ممنوع بود، اضافه کرد: نوروز امسال، هزار و ۶۶ نفر در مراکز اقامتی این شهرستان اقامت داشتند که هتل ها با ۸۵۰ نفر، مهمان پذیرها با ۱۳۲ نفر، هتل آپارتمان ها با ۴۴ نفر و واحدهای بوم‌گردی با ۴۰ نفر به ترتیب بیشترین اقامت مسافران را بر عهده داشتند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد اظهار داشت: موزه مردم‌شناسی «حمام میرزا رسول» این شهرستان نیز که به دستور فرمانداری برای مسافران و گردشگران بازگشایی شده بود، طی تعطیلات نوروزی امسال، ۲۷۹ بازدیدکننده داشت.

صدفی اضافه کرد: از تاریخ ۲۸ اسفندماه سال گذشته تاکنون ۴۱ مورد بازدید نظارتی مشترک از مراکز بین راهی، دفاتر خدمات سفر و مراکز اقامتی انجام شد که به ۲ مورد تذکر داده شد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون پنج دفتر گردشگری، پنج هتل، یک هتل آپارتمان، سه مهمان پذیر و سه واحد بوم گردی آماده ارایه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و جز شهرهای گردشگرپذیر شمال غرب کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =