۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۲
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 84281972
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد در خراسان جنوبی شدت می‌گیرد

بیرجند - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به همدیدی و آینده‌نگری نقشه‌ها در ۲۴ ساعت آینده شاهد وزش باد شدید و در برخی نقاط خیلی شدید خواهیم بود که احتمال بروز خسارت نیز دور از انتظار نیست.

جواد نخعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه جدید وارد استان شده که از امروز به صورت وزش باد شدید تقویت می‌شود و خیزش گرد و خاک را به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا از دیگر نتایج این ناپایداری جوی خواهد بود.

رییس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: در این مدت در برخی مناطق مستعد بارش پراکنده و ریزش تگرگ نیز قابل پیش‌بینی است.

وی افزود: از عصر فردا (یکشنبه) کاهش دما در استان آغاز خواهد شد و شاهد کاهش هشت تا ۱۲ درجه دمای هوا در برخی نقاط خواهیم بود.

نخعی تصریح کرد: برای صبح دوشنبه و سه‌شنبه در مناطق سردسیر احتمال یخبندان وجود دارد لذا مرغداران، دامداران و گلخانه‌داران نسبت به تامین سوخت برای روزهای سرد و ایمن سازی مستحدثات برای پدیده وزش باد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان به ۱۱ و ۲۹ درجه سانتیگراد رسید گفت: در این مدت طبس و دهسلم نهبندان با دمای ۳۶ و سربیشه با دمای پنج درجه سلسیوس به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان بودند.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته درباره ناپایداری جوی در این استان هشدار سطح نارنجی (آمادگی) صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha