۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84281957
۰ نفر

برچسب‌ها

مهمترین رویدادهای خبری شمال اصفهان در هفته‌ای که گذشت

کاشان - ایرنا - هفته گذشته (هفتم تا سیزدهم فروردین) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی منطقه شمال استان اصفهان رخ داد که ثبت ۳۸ مورد کرونای انگلیسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از مهمترین آنها بود.

۳۰ هکتار زمین دولتی در کاشان رفع تصرف شد، شناسایی نخستین مورد کرونای انگلیسی در نطنز، گره‌های ۴۰ ساله ترافیکی کاشان در سال ۹۹ باز شد، زنگ خطر موج چهارم کرونا در اردستان به صدا در آمد، بازدید افزون بر ۱۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های آران و بیدگل، مردم ایران بافرهنگ و میهمان‌نواز هستند، جانباختن چهار کرونایی در کاشان و خاکسپاری مادر ۲ شهید روستای آزران نیز از جمله خبرهای مهم هفته گذشته در شهرستان‌های شمالی اصفهان بود.

۳۰ هکتار زمین دولتی در کاشان رفع تصرف شد

معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: بیش از ۳۰ هکتار زمین دولتی به ارزش افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ با پیگیری این اداره و اجرای حکم‌های قضایی در شهرهای هفت‌گانه شهرستان رفع تصرف شد.

مجتبی آراسته در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع زمین‌های دولتی یادشده، ۲۵ هکتار به ارزش افزون بر ۲۵۰ میلیارد تومان در نیمه دوم پارسال و با پیگیری این اداره و اجرای ۷۵ حکم قضایی بازپس‌گیری شد.

وی با تبیین عملکرد اداره راه و شهرسازی کاشان در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: با تلاش جدی یگان حفاظت اداره‌کل راه و شهرسازی اصفهان در اجرای رای‌ها و حکم‌ها و الحاق ۵۰ هکتار زمین در بلوار قطب راوندی، علاوه بر اضافه ‌شدن ۲۷ هکتار جنب همین زمین به محدوده شهری در ماه‌های قبل، مساحت خوبی به محدوده شهری کاشان افزوده شد.

شناسایی نخستین مورد کرونای انگلیسی در نطنز

مدیر شبکه بهداشت و درمان نطنز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نخستین مورد کرونای انگلیسی در این شهرستان شناسایی و در بیمارستان خاتم الانبیاء بستری شد.

علی شریفی با بیان اینکه بیمار مورد نظر با سن نزدیک به ۶۰ سال شرایط جسمانی مطلوبی دارد، افزود: پس از اعلام جواب آزمایش این بیمار، اقدام‌های پیشگیری برای مراقبت و گرفتن آزمایش از افرادی که با وی در ارتباط بودند به سرعت آغاز شد و تمهیدات پیشگیرانه برای پیشگیری از شیوع این ویروس در شهرستان نطنز در حال اجراست.

جریان ضد نظام در حوزه برون‌مرزی و داخلی فعال است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: افزون بر جریان برون‌مرزی در ناموفق جلوه‌دادن نظام جمهوری اسلامی ایران، جریان دیگری نیز در داخل کشور خدمات عظیم مسوولان نظام را کم اهمیت جلوه می‌دهند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در دیدار  با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، سال ۹۹ را بحرانی‌ترین سال پس از انقلاب اسلامی در کشور دانست و افزود: اعمال شدیدترین تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و کرونا، حلقوم اقتصادی مملکت را در همه بخش‌ها فشرد و دشمن با بهره‌گیری از عناصر داخلی در تضعیف نظام و اقدام‌های آن تلاش کرد تا عملکرد نظام دینی و الهی را ناموفق جلوه دهد.

 وی با اشاره به اینکه گاهی نگاه کلان برای انقلاب و ارایه خدمات اجرایی در حوزه کشوری از جمله راه‌سازی، پوشش و توسعه شبکه‌های مخابراتی در همه نقاط و سایر خدمات محفوظ است، اظهار داشت: سال ۹۹ در برابر همه سال‌های پس از انقلاب با ویژگی مدیریت بحران در تمام بخش‌ها بخصوص رزمایش مواسات و همدلی بسیار شاخص، ‌ارزنده، درخشان و تاریخ‌ساز شد.

گره‌های ۴۰ ساله ترافیکی کاشان در سال ۹۹ باز شد

شهردار کاشان گفت: گشایش گره‌های ۴۰ ساله ترافیکی، اجرای ۸۰ هزار تن آسفالت معابر و آزادسازی‌های گسترده، رکورد بی‌سابقه عملکرد شهرداری در سال ۱۳۹۹ است.

سعید ابریشمی‌راد روز شنبه در دیدار با آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در حسینیه حضرت علی‌ اکبر (ع) با اشاره به اقدام‌های شهرداری کاشان در سال ۹۹ افزود: عملیات آزادسازی‌ها به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان و وسعت یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع  برای ۲۰۰ پلاک در نیمه دوم سال گذشته انجام شد.

وی، با تاکید بر انجام عملیات آزادسازی‌ها با استفاده از ظرفیت‌های قانونی اظهار داشت: این مهم اقدامی فوق‌العاده با اعمال ظرفیت‌های تبصره ماده ۹۶ و ماده ۹ قانون شهرداری‌ها در آزادسازی زمین‌های منطقه زیدی کاشان پس از ۴۰ سال و زمین‌های انتهای بلوار صنعت انجام شد.

به گفته وی، آزادسازی محور امیرکبیر نیز از هفته آینده با حمایت وزیر کشور، استاندار، دادستان و اعضای شورای شهر انجام خواهد شد.

بازدید شهردار کاشان از ایرنا

سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان از نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، ابریشمی‌راد به همراه مهدی بذرافشان مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان در این بازدید از نزدیک در جریان چگونگی تهیه، پردازش و انتشار تولیدات خبری و تصویری خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت و با کارکنان نمایندگی این سازمان در کاشان دیدار کرد.

شهردار کاشان در حاشیه بازدید از نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی، رسانه را یک قدرت دانست و افزود: تمامی کشورهای دنیا سعی دارند از این قدرت برای تحقق آرمان‌ها و اهداف خود استفاده کنند.

ابریشمی‌راد با تاکید بر اینکه رسانه به همراه خانواده، مدرسه و گروه همسالان رکن‌های چهارگانه فرآیند جامع‌پذیری و هنجارهای پذیرفته‌شده اجتماعی را تشکیل می‌دهد، اظهارداشت: تولید داده و خبر در جامعه زیاد، اما ناقص و غیرجامع است و یا به ‌موقع در اختیار مخاطب قرار نمی‌گیرد، بر همین پایه برخی مسوولان و مردم در قضاوت و تصمیم‌گیری به انتخاب درست نمی‌رسند.

زنگ خطر موج چهارم کرونا در اردستان به صدا در آمد

فرماندار اردستان گفت: زنگ خطر موج چهارم کرونا در این شهرستان بر پایه شواهد مطرح شده‌ از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به صدا در آمد.

حمیدرضا تاملی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه‌ به سفرهای نوروزی هموطنان ساکن در شهرهایی از جمله تهران، قم و اصفهان به منطقه و تغییر رنگ‌بندی تعدادی از شهرهای استان از زرد به نارنجی این نگرانی وجود دارد که در روزهای آینده شمار آزمایش‌های مثبت کرونا در اردستان بیشتر شود.

وی ادامه داد: بر پایه آمار اعلامی مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان در ۲۴ ساعت گذشته، از مجموع ۶ کرونایی شناسایی شده در این شهرستان چهار نفر افرادی هستند که از خارج اردستان به عنوان مهمان به منطقه وارد شدند و همین موضوع عامل دیگری است که نگرانی ها را از افزایش ویروس کرونا در شهرستان بیشتر می‌کند.

توزیع ۷۰۰۰ بسته غذایی بین نیازمندان نطنز

فرمانده سپاه ناحیه نطنز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در ۶ مرحله کمک‌های مومنانه از سال گذشته تاکنون با همکاری سپاه و بسیج هفت هزار بسته غذایی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و یک‎هزار و ۲۶۰ بن خرید ۲۰۰ هزار تومانی بین نیازمندان و خانواده‌های بی‌بضاعت این شهرستان توزیع شد.

سرهنگ پاسدار علیرضا شبانی‌زاده با اشاره به رزمایش کمک مومنانه در شهرستان نطنز افزود: علاوه بر بن خرید و بسته‌های خوراکی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان، البسه و پول نقد نیز به خانواده‌های نیازمند، بی‌سرپرست و آسیب‌دیده از شیوع کرونا اهدا شد.

افزایش کودکان کرونایی در منطقه کاشان نگران‌کننده است

معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: افزایش شمار کودکان کرونایی و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در این منطقه بسیار نگران‌کننده است.

مهدی دلاوری در وبینار رسانه‌ای با تاکید بر اینکه آمار کرونای کاشان در روزهای اخیر روند افزایشی داشته‌ است، افزود: استفراغ و اسهال شدید از علامت‌های کرونا در کودکان است.

به گفته وی، رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی خدمت‌دهندگان و خدمت‌گیرندگان در نزدن ماسک و فاصله‌گذاری در این شهرستان از ۷۵ و حتی ۸۰ درصد در برخی روزها به ۴۵ درصد نگران‌کننده است.

بازدید افزون بر ۱۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های آران و بیدگل

فرماندار آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ۱۰ هزار و ۶۴۶ نفر در هفته نخست تعطیلات نوروزی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

اسماعیل بایبوردی افزود: افزون ۶ هزار و ۵۰۰ گردشگر از جاذبه های طبیعی آران و بیدگل از جمله کویرهای مرنجاب، سیازگه و سنبک و بیش از سه هزار و ۵۰۰ گردشگر از جاذبه‌های تاریخی از جمله امامزادگان شهرستان بازدید کردند.

وی ادامه داد: یکهزار و ۹۵۵ نفر اقامت در هفته نخست تعطیلات نوروزی در اقامتگاه‌های آران و بیدگل ثبت شد که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد اقامت محقق شد.

به گفته بایبوردی، کویر مرنجاب، کویر سیازگه ابوزیدآباد و محور سنبک - ویگل جزو اثرهای بیشترین بازدیدکننده بودند.

هشدار تغییر وضعیت کرونایی منطقه کاشان جدی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: هشدار تغییر وضعیت رنگ‌بندی کرونایی این منطقه از زرد به نارنجی و قرمز در صورت رعایت‌ نکردن اقدام‌های خود مراقبتی، شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مسافرت‌های غیرضروری و مهمانی‌های دسته‌جمعی جدی است.

سید علیرضا مروجی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه افرادی با پنهان کردن بیماری خود در مکان‌های مختلفی حضور دارند، افزود: استفاده همگان و اجبار اطرافیان به استفاده از ماسک و غفلت نکردن از شستن پیاپی دست‌ها برای جلوگیری از گسترش انتقال به دیگران ضروری است.

به گفته وی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کمترین اقدام برای سلامت تمامی اشخاص، ادای دین به کادر درمان، کسب رضایت الهی در حق‌الناس و نجات جان خود و همنوعان است.

مردم ایران بافرهنگ و میهمان‌نواز هستند

زوج گردشگر اوکراینی گفتند: ایران بر خلاف تصور بسیاری از غربی‌ها، مردمانی بافرهنگ و میهمان‌نواز دارد و از انتخاب این کشور به عنوان مقصد سفر بسیار خرسند هستیم.

دنیل یاورویچ (Daniel yavorovych) روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای نخستین بار با سفر ۱۰ روزه به ایران از شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، یزد و کاشان بازدید کردیم.

وی با بیان اینکه ایران کشوری زیبا و دارای میراث فرهنگی و تاریخی ارزشمندی است، ادامه داد: در کاشان که جزو شهرهای تاریخی با جاذبه‌های گردشگری متعدد است تاکنون در خانه طباطبایی‌ و تپه‌های سیلک حضور یافته و با فرهنگ دیرین و تمدن غنی این منطقه آشنا شدیم. 

گردشگر اوکراینی تصریح کرد: افرادی که از ایران شناخت ندارند این کشور را از نظر فرهنگی بسته می‌دانند، در حالی که دارای مردمان بافرهنگ و میهمان‌نوازی است.

النا اُسپنیکوا (olena  ospennikova) نیز گفت: زنان ایرانی زیبا، میهمان‌نواز و در برقراری ارتباط ماهر هستند و رفتار مهربانانه و محبت آنان موجب برقراری دوستی می‌شود. 

شمار کرونای انگلیسی در منطقه کاشان به ۳۸ نفر رسید

معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار کرونای انگلیسی در این منطقه با اضافه شدن ۳۰ مورد دیگر به ۳۸ نفر رسیده است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: پیش از این هشت مورد کرونای انگلیسی در منطقه کاشان ثبت شده بود که بررسی‌ها نشان می‌دهد این نوع کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در حال افزایش است.

وی ادامه داد: با توجه به گردش این نوع از ویروس کرونا در منطقه کاشان، به احتمال زیاد در روزهای آینده ویروس کرونای انگلیسی در منطقه غالب شود.

جان‌باختن چهار کرونایی در منطقه کاشان

مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: چهار بیمار کووید ۱۹ پس از سپری شدن هشت روز بدون جان باخته کرونایی با افزایش قابل توجه موارد بستری به یکباره در مرکزهای درمانی شهرستان‌ها کاشان و آران و بیدگل جان باختند.

مریم امیدی با بیان اینکه از پنجم فروردین تاکنون موارد فوتی ثبت نشده بود، افزود: از مجموع چهار کرونایی جانباخته در ۲۴ ساعت گذشته، سه نفر شامل یک مرد ۷۸ ساله و ۲ زن ۶۹ و ۸۶ ساله از شهرستان کاشان و یک بیمار زن ۵۴ ساله از شهرستان آران و بیدگل هستند.

امام جمعه کاشان: مردم نامزد فسادستیز و کارآمد انتخاب کنند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: مردم در انتخابات ریاست جمهوری نامزد کارآمد، فسادستیز و پرکار را انتخاب کنند و به دنبال دولت اسمی و کلامی نباشند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) افزود: ۱۲ دوره با تجربه داشتن هفت رییس جمهوری از جمله بنی‌صدر، شهید رجایی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، هاشمی رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی به ترتیب با عنوان دوره‌های سازش با آمریکا، خدمت‌رسانی به مردم، سازندگی، گفتمان تمدن، گفتمان انقلاب و کلید حل مشکلات سپری شد.

وی با طرح این سووال که تا چه اندازه به شعارها عمل شده ‌است، اظهار داشت: خاطره مردم شریف از این امور خالی است.

خاکسپاری مادر ۲ شهید روستای آزران

پیکر حاجیه ماه‌تابان معصومی مادر شهیدان علی و عبدالله معصومی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از یادمان شهیدان راوند به روستای آرزان منتقل و در گلزار شهیدان این روستا خاکسپاری شد.

علی معصومی نخستین شهید روستای آزران است که مهرماه سال ۱۳۶۰ در عملیات حصر آبادان و شهید عبدالله معصومی عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =