رییس پلیس راه : ترافیک جاده تفت به شهر یزد سنگین است

یزد- ایرنا- رییس پلیس راه استان یزد گفت: هم‌اکنون ترافیک در مسیر روستای ییلاقی ده‌بالا به سمت شهر تفت و این شهرستان به مرکز استان نسبت به سایر مسیرها سنگین‌تر است .

یکی از دلایل وجود ترافیک در جاده های منتهی به شهر یزد، حضور شهروندان در روز طبیعت( ۱۳ فروردین ) در روستاهای ییلاقی شهرستان های تفت و مهریز  است و با توجه به تعطیلی دیروز(پنجشنبه) و حضور مردم در مناطق یادشده از قبل در حال حاضر مسیرهای منتهی به مرکز استان از ترافیک سنگیی برخوردار است .

با تمامی این وجود به دلیل شیوع کرونا زنگ خطر ورود استان به موج چهارم کرونا به صدا درآمد و وضعیت شهرستان خاتم، تفت و مهریز نارنجی اعلام شد و سایر شهرهای استان در مرحله هشدار و وضعیت زرد قرار دارد.  

سیدعلی آسیایی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از  رانندگان خواست در بازگشت از مناطق ییلاقی تفت و از مسیر روستاهای تنگچنار و منشاد مهریز به یزد با احتیاط رانندگی کنند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس در تمامی جاده‌های روستایی استان به خصوص در مسیر شهرستان های تفت و مهریز و دیگر مناطق برای پیشگیری از حوادث و کمک به تسهیل ترافیک حضور فعال دارند.

این مسوول تصریح کرد: رانندگان در بازگشت از مسیرهای پرتردد و مناطق ییلاقی به مرکز استان حتما برای پیشگیری از حوادث احتمالی فاصله طولی را هنگام رانندگی رعایت کند.

آسیایی بیان کرد: خودداری از عجله، سبقت نگرفتن، داشتن سرعت مجاز و استفاده  نکردن از تلفن همراه در کنار رعایت سایر مقررات موجب پیشگیری از حوادث رانندگی است.     

یزد در مسیر استان های شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد،روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده های استان تردد می کنند.

یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلو متر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر، شریانی و ملی است.

مرکز شهرستان‌های تفت و مهریز که به ترتیب در ۲۰ و ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد جزو مناطق ییلاقی استان و باغشهر  یزد محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =