۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۲۱
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84281766
۰ نفر

برچسب‌ها

رکورد تولید گوشت مرغ در گلستان شکسته شد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که طی ۲ روز گذشته رکورد تولید روزانه گوشت مرغ در استان شکسته شد و به رقم ۹۴۰ تن رسید.

هادی حق شناس شامگاه جمعه در جلسه استانی قرارگاه بازار مرغ با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: این استان ضمن تامین مرغ مورد نیاز خود، حدود یک چهارم مرغ مورد نیاز تهران را تامین می‌کند.

وی پیش بینی کرد که طی ۲ تا سه هفته آینده، روزانه حدود ۶۰۰ تن مرغ تولیدی گلستان به تهران ارسال شود.

مرغ تولیدی گلستان در تامین نیاز کشور نقش ویژه دارد بطوری‌که قبل از شیوع کرونا روزانه به طور متوسط ۷۰۰ تن مرغ در استان کشتار شده و بیش از ۶۰۰ تن آن روانه استان های دیگر می شد.

وی اظهار داشت: با هدف سازماندهی مجدد تولید و توزیع مرغ، تولیدکنندگان گلستانی متعهد شده‌اند علاوه بر تامین مرغ مورد نیاز استان ، یک سوم مرغ مورد نیاز بازار استان تهران را نیز تامین کنند.

استاندار گلستان اظهار امیدواری کرد که با توجه به افزایش قیمت مرغ به ۲۴۹ هزار ریال، اگر همراه با تولید، توزیع هم به خوبی انجام شود، التهاب بازار کاهش یافته و گوشت مرغ با قیمت مصوب به دست مصرف کننده برسد.

گلستان استان معین تهران در تامین روزانه گوشت مرغ مصرفی ساکنان آن است.

این استان از قطب های مهم صنعت پرورش مرغ در کشور با سرمایه گذاری زیرساختی ۳۰ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۲ هزار و ۸۵۳ تن به شمار می رود.

گلستان هزار و ۹ واحد مرغداری با ظرفیت اسمی جوجه‌ریزی ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه در هر دوره پرورش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =