از کشف ۱۲۳کیلوگرم مواد مخدر تا دستگیری باند پیرمردهای سارق شمال تهران

تهران- ایرنا- کشف ۱۲۳ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک و انهدام باند پیرمردهای سارق از مهمترین عناوین خبرهای امروز پلیس تهران است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز جمعه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین باباپور جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در خصوص عملیات اول بیان داشت: در پی گزارش مردمی مبنی بر فعالیت مجرمانه یکی از سوداگران مرگ، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و تیمی از ماموران معاونت عملیات ویژه این پلیس رسیدگی به موضوع را به عهده گرفتند.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند متهم به تازگی مقادیری مواد مخدر را از شهرهای جنوبی کشور تهیه و در مخفی‌گاهش در محدوده شرق تهران پنهان کرده است تا در فرصتی مناسبی آن را به بفروشد.

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: با هماهنگی های قضایی تیمی از ماموران یازدهم فرودین وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در بازرسی از این مکان ۳۳ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک و تعداد قابل توجهی آلات و ادوات مصرف مواد مخدرکشف شد.

وی خاطرنشان کرد: با انتقال متهم به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر و اعتراف وی به جرم ارتکابی، متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

جانشین پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ همچنین از دستگیری یکی دیگر از سوداگران مرگ و کشف ۹۰ کیلوگرم تریاک از مخفی‌گاهش خبر داد و گفت: در پی دریافت شکایات مردمی مبنی بر فعالیت مجرمانه یکی از سوداگران مرگ در منطقه جنوب تهران، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و تیمی از ماموران پایگاه هشتم این پلیس رسیدگی به موضوع را برعهده گرفتند.

باباپور بیان داشت: ماموران در بررسی مقدماتی دریافتند متهم از قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر می باشد که خانه خود را تبدیل به دپو و نگهداری مواد مخدر تبدیل کرده است و پس از خریداری مواد مخدر از قاچاقچیان شرق کشور آن را با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری پراید به مخفی‌گاهش انتقال و سپس به توزیع آن به طور گسترده در سطح شهر تهران می‌پردازد.

وی افزود: با تجمیع اطلاعات به دست آمده و هماهنگی قضائی، دستور دستگیری متهم اخذ و در ادامه تیمی از ماموران پایگاه هشتم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران پس از مراقبت‌های ویژه پلیسی موفق شدند متهم را در مخفی‌گاهش در منطقه "عبدل آباد" دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه‌اش ۹۰ کیلوگرم تریاک کشف کنند.

جانشین پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه در این رابطه خودروی متهم نیز توقیف شد، خاطرنشان کرد: متهم به مقر پلیس انتقال و پس از انجام تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قضائی به دادسرا اعزام شد.

سرقت ۳ و نیم میلیارد ریالی از یک مغازه در تهران

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: سارق حرفه‌ای که اقدام به سرقت از انواع لوازم مصرفی خودرو به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از مغازه دوست خود کرده بود، دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری بیان داشت: اواخر بهمن ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت از مغازه مکانیکی و سرقت مقادیر قابل توجهی روغن موتور، لنت، دیسک و صفحه به ارزش تقریبی ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، در کلانتری ۱۳۸ جنت‌ آباد تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: با وصول پرونده کارآگاهان برای بررسی صحنه جرم به محل سرقت اعزام و در بررسی‌های پلیسی مشخص شد که سرقت داخلی بوده و ظن بر این رفت که سارقان از نزدیکان مال باخته باشد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تصریح کرد: کارآگاهان با این فرضیه سرنخ‌های خوبی به دست آورند به طوری که با جمع‌بندی سرنخ‌ها هویت سارق به نام ایرج که دارای سوابق کیفری در خصوص سرقت اماکن بود و از دوستان مال باخته بود، شناسایی شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: با شناسایی مخفیگاه متهم در یک عملیات ضربتی متهم در مخفی‌گاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان و تمام اموال مسروقه از منزل سارق کشف شد.

سرهنگ اختیاری خاطرنشان کرد: متهم در تحقیق به عمل آمده به ارتکاب سرقت از مغازه شاکی اعتراف کرد و گفت که با توجه به آشنایی قبلی با شاکی و دسترسی به کلیدهای مغازه، آن‌ها تکثیر و در فرصتی مناسب اموال مغازه را سرقت کردم.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با دستور قضایی تمامی اموال کشف شده به مال باخته تحویل و متهم با قرار صادره تحویل زندان شد.

انهدام باند پیرمردهای سارق در شمال تهران

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت یک سارق لوازم خودروهای لوکس و ۳ مال‌خر اموال مسروقه در محدوده شمال تهران خبر داد و گفت: اعضای این باند بین ۶۰ تا ۶۵ سال داشتند.

سرهنگ علیرضا ناصری‌نژاد با اعلام انهدام باند پیرمردهای سارق و مال‌خر لوازم خودروهای لوکس در شمال تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت لوازم داخل خودرو از خودروهای لوکس در محدوده کلانتری‌های ۱۰۱ تجریش و ۱۲۳ نیاوران و ثبت شکایت مال باختگان، عوامل این دو کلانتری برای شناسایی و بازداشت متهم یا متهم این پرونده‌ها دست به کار شدند.

وی تصریح کرد: در تحقیقات میدانی از محل‌های سرقت و پالایش اطلاعات به دست آمده مشخص که سارق یک پیرمرد بوده که با استقاده از یک دستگاه خودروی تیبا، در محل‌های سرقت حاضر می‌شود.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی تصویر واضحی از سارق به دست آمد و با تطبیق چهره وی با تصاویر مجرمان حرفه‌ای مشخص شد که وی سابقه دار بوده و مدتی قبل از زندان آزاد شده است، بیان داشت: در ادامه ماموران با شناسایی مخفی‌گاه و هماهنگی‌های پلیسی وی را در مخفی‌گاهش دستگیر و به کلانتری ۱۲۳ نیاوران انتقال دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم پس از انتقال به کلانتری به سرقت لوازم خودروهای لوکس مانند ضبط، باند و محتویات درون داشبرد مانند عینک دودی، عطر و ادکلن، در محدوده شمال تهران اعتراف و عنوان کرد، لوازم مسروقه را به چند مال‌خر می‌فروخته و پول حاصله را صرف خرید مواد مخدر و امورات روزمره خود کرده است.

ناصری‌نژاد با بیان اینکه شناسایی و دستگیری سه مال‌خر نیز در دستور کار ماموران قرار گرفت، ابراز داشت: این ۳ متهم نیز در عملیات های پلیسی بازداشت شدند.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان این که متهمان بین ۶۰ تا ۶۵ سال سن دارند، خاطر نشان کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی، متهمان دراختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =