۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۹
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84281716
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا:نشست وین یک قدم رو به جلوی صحیح است

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به شبکه خبری الجزیره گفت که ما معتقدیم نشست وین یک قدم رو به جلوی صحیح است.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، سخنگوری وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن برای گفتگو در مورد بازگشت به توافق هسته ای ایران در نشست وین شرکت می کند اما آمریکا قصد مذاکرات مستقیم با ایران را ندارد.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن انتظار پیشرفت غیرمنتظره در پرونده هسته ای ایران را ندارد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز پس از هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران و در واکنش به طرح شایعاتی در مورد مذاکرات مقامات ایرانی و آمریکا اعلام کرد که مقامات ایران و آمریکا دیدار نخواهند کرد زیرا این مساله غیر ضروری است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران نیز در خصوص خبری با مضمون حضور آمریکا در نشست آتی در وین گفت: نشست وین که هیات ایران در آن شرکت خواهد کرد یک نشست کمیسیون مشترک برجام با هدف بررسی بازگشت احتمالی آمریکا به برجام است و صرفا اعضای کنونی برجام در آن حضور خواهند داشت. 

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۲ آوریل ۲۰۲۱ بصورت مجازی برگزار شد. 

در این نشست اعضای برجام با اشاره با ابعاد فاجعه‌بار خروج آمریکا از برجام بر انتفاع ایران از برجام، بر از دست ندادن زمان در این مقطع تاکید کردند. 

طرف های برجام همچنین ضمن تاکید بر تعهدشان جهت حفظ برجام، تصمیم گرفتند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آینده جهت تداوم رایزنی‌ها در وین از سر بگیرند تا اقدامات مربوط به لغو تحریم‌ها و گام‌های هسته‌ای را ازطریق گروه‌های کارشناسی مربوطه مشخص کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =