اکران اینترنتی فیلم‌تئاتر «خاله مرجان و خروس»

تهران- ایرنا- فیلم‌تئاتر «خاله مرجان و خروس» به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی در گامِ سوم طرح «نمایش‌نما» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اکران اینترنتی می‌شود.

تئاتر خاله مرجان و خروس به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی که از تولیدات سال ۱۳۹۰ مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری است در پایگاه مجازی کانون به نشانی th.kpf.ir به نمایش گذاشته شد.

خاله مرجان و خروس به کارگردانی تلویزیونی مهدی گنجی، ماجرای ۲ خواهر به نام‌های مرجان و ریحان است که در دو مزرعه کنار هم زندگی می‌کنند. اما یکی از آن‌ها اهل کار و کوشش نیست و باعث مشکلاتی در مزرعه می‌شود...

این نمایش شاد و آهنگین با شیوه‌ دست‌کشی و نخی بر اساس داستان «قوقولی قوقول» کتاب فارسی ابتدایی قدیم ساخته شده است.

بازیگران و عروسک‌گردانان این نمایش، زنده‌یاد حسین محب‌اهری، مریم کاظمی، مرجان احمدی، سمیه نادری، آنا نمکچیان، حسین مزینانی، زهرا مریدی و عرفان میرانلو هستند. طراحی صحنه و لباس «خاله مرجان و خروس» را رضا مهدی‌زاده، موسیقی را فرید نوایی و طراحی عروسک‌ها را سهیلا باجلان بر عهده داشتند.

فرزانه نشاط‌خواه، مریم کاظمی، حسین مزینانی، آنا نمکچیان، پریسا فلاح‌زاده، عماد سالکی، زهرا مریدی، عرفان میدانلو و بهروز مهرعلیان نیز در بخش‌ صدا با نمایش «خاله مرجان و خروس» همراهی کردند. اشعار این نمایش بر عهده مریم کاظمی بوده است.

نمایش «خاله مرجان و خروس» پیش‌تر در دو مرحله در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران اجرا شده و مورد استقبال قرار گرفته و لوح فشرده این نمایش نیز از سوی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون تولید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha