سند ۲۵ ساله ایران و چین نقشه راهبردی برای تقویت روابط دو کشور است

اردبیل - ایرنا - امام جمعه مشگین‌شهر گفت: سند ۲۵ساله ایران و چین نقشه راهبردی برای تقویت روابط دوجانبه دو کشور است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام رضا باوقار در خطبه‌های نماز جمعه مشگین‌شهر اظهارکرد: این سند به عنوان نقشه راه جهت تبادل تجارب و داشته‌های طرفین در عرصه‌های مختلف اقتصادی ، صنعت، نظامی، فناوری و دیگر زمینه‌ها می‌باشد.

وی اضافه کرد: این سند بر خلاف شایعه‌سازی‌های اخیر و شبهات فراوان به هیچ وجه وطن‌فروشی نیست بلکه ظرفیت‌سازی در عرصه بین‌المللی می‌باشد.

او افزود: این سند در راستای صلح منطقه تدوین شده و با منافع و امنیت هیچ کشور دیگری مغایرت ندارد.

به گفته وی ، چون این سند نقشه راه است نیاز به مصوبه مجلس ندارد و مقام معظم رهبری بر این سند اشرافیت کامل دارند.

خطیب جمعه مشگین‌شهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرازهایی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اقتدار را کلید واژه فرمایشات ایشان دانست و بیان کرد: سال جدید باید به سال اقتدار ملی در تمامی زمینه‌های اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی ، علمی و نظامی تبدیل شود.

او استفاده از توان و ظرفیت داخلی و خارجی با حفظ استقلال و تقویت روحیه انقلابی‌گری را از راهکارهای کسب اقتدار در داخل و خارج دانست.

امام جمعه مشگین‌شهر در ادامه با بیان اینکه در سال جاری شاهد دو عید بزرگ نیمه‌شعبان هستیم، افزود: سعادت انسان در محبوب دل امام زمان (عج) بودن است.

وی گفت: اولویت زندگی به سبک اسلامی در رضایت امام زمان (عج) است و دوری از گناه ، رسیدگی به فقرا و انجام کارهای نیک مومنان را به امام زمان خویش نزدیک می‌کند.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =