۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۴۰
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 84281661
۳۶ نفر

برچسب‌ها

ظریف: ایران و ایالات متحده دیداری نخواهند داشت

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هدف نشست آتی کمیسیون مشترک برجام را نهایی کردن رفع تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای، از طریق طراحی مسیر رفع تمام تحریم‌ها، و پس از آن توقف تدابیر جبرانی از سوی ایران عنوان کرد و گفت: ایران و ایالات متحده دیداری نخواهند داشت؛ غیرضروری است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «محمد جواد ظریف» روز جمعه در حساب کاربری خود در تویتر نوشت: در جلسه مجازی کمیسیون مشترک برجام، ایران و اتحادیه اروپایی/تروییکای اروپایی+۲، توافق کردند سه‌شنبه آینده در وین گفت‌وگو را به صورت رو در رو از سر بگیرند.

وزیر امور خارجه در ادامه تاکید کرد: هدف، سریعا نهایی کردن رفع تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای، از طریق طراحی مسیر رفع تمام تحریم‌ها، و پس از آن توقف تدابیر جبرانی از سوی ایران است.   ایران و ایالات متحده دیداری نخواهند داشت؛ غیرضروری است.

به گزارش ایرنا هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام امروز جمعه، به ریاست معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی، انریکه مورا، از طرف جوزف بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران در سطح معاونین/مدیران سیاسی وزرای امور خارجه  امروز جمعه ۱۳ فروردین برگزار شد.

 شرکت کنندگان توافق کردند ادامه گفت و گوها به صورت حضوری سه شنبه‌ هفته آینده در وین برگزار شود.

 سید عباس عراقچی هم ساعتی قبل درخصوص  این نشست گفت: آمریکا در هیچ نشستی که ایران در آن حضور داشته باشد، از جمله نشست کمیسیون مشترک برجام، حضور نخواهد داشت و این قطعی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =