توقیف مرغ قاچاق و انتقاد از کم‌توجهی به خطر شیوع کرونا در تالش

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه دامپزشکی تالش از توقیف ۲ تن گوشت مرغ قاچاق و فاقد مجوز حمل خبر داد و مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از نادیده گرفته شدن پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان و گردشگران در روز طبیعت انتقاد کرد.

مدیر شبکه دامپزشکی تالش روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته ماموران و بازرسان در اجرای طرح ضربتی برخورد با متخلفان حوزه دامپزشکی، ۲ تن محموله گوشت مرغ قاچاق را از سه دستگاه خودرو در این شهرستان کشف و توقیف کردند.

میثم جعفری از همکاری نیروی انتظامی در توقیف این محموله خبر داد و افزود: مرغ ها با همکاری بازرسان اصناف با قیمت مصوب در بازار عرضه شد و خودروهای توقیفی و متخلفان این پرونده به محاکم قضایی ارجاع داده شدند.

کم توجهی به پروتکل های بهداشتی در گردشگاه های تالش

وضعیت کرونایی شهرستان تالش زرد است و مردم و گردشگران این شهرستان، در سیزدهمین روز فروردین در دامان طبیعت و گردشگاه ها حضور یافتند و مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش از کم توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی در این روز انتقاد کرد.

دکتر بختیار حیدرنیا گفت: متاسفانه مردم، بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طرح های ساحلی دریا و اماکن گردشگری و جنگلی حضور یافتند و ادامه این روند، خطر خیز چهارم کرونا و افزایش مبتلایان کووید ۱۹ را در پی دارد.

وی با اشاره به بستری بودن ۲۱ بیمار کرونایی در بیمارستان شهید نورانی تالش، به مردم توصیه کرد اگر در سیزده بدر در طبیعت حضور داشتند و علائم سرماخوردگی دارند، خود را بمدت دو هفته قرنطینه کرده و از حضور در دورهمی ها و مجالس عزا و عروسی خودداری کنند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و خودداری از حضور در اجتماعات است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =