۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84281638
۰ نفر

برچسب‌ها

گرد و خاک استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه‌های پیشیابی هوا پدیده گرد و خاک مناطق مختلف این استان را تا ۲۴ ساعت آینده فرا می‌گیرد.

« رضا مردای» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: عبور موج کم ارتفاع تراز میانی جو تا فردا ( شنبه) موجب ناپایداری هوا در استان مرکزی می‌شود.

وی بیان کرد: بیشتر این ناپایداری‌ها که تا شنبه شب ادامه دارد، به‌صورت وزش باد شدید است که در برخی از نقاط به طور لحظه‌ای از ۸۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر خواهد شد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: همچنین شرایط کماکان برای انتقال گردوخاک از کشور عراق به کشور مهیا است که می‌تواند موجب کاهش بیشتر دید افقی و کیفیت نامطلوب هوا تا فردا (شنبه) در استان شود.

مرادی عنوان کرد: در ساعات بعدازظهر امروز (جمعه) تا اوایل شب رشد ابر و رگبار پراکنده و رعدوبرق و احتمال تگرگ در برخی از نقاط استان دور از انتظار نیست.

وی گفت: با عبور این سامانه و شمالی شدن جریانات جوی از شنبه شب دمای هوا بطور محسوسی کاهش پیدا می‌کند، بطوریکه در برخی از مناطق سردسیر استان مرکزی دمای هوا به زیر صفر می‌رسد و این شرایط دمایی تا روز دوشنبه تداوم دارد و پس از آن تا پایان هفته آتی روند تدریجی دمای هوا پیش‌بینی شده است.

۱۷۱ و ۲ دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری ( اول مهرماه پارسال) تاکنون به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =