مردم و مسوولان به وظایف خود در برابر کادر درمان عمل کنند

سمنان- ایرنا- امام جمعه موقت دامغان گفت: مردم و مسوولان در روزگار کرونا برابر کادر درمان و پرسنل بهداشت کشور وظایفی دارند که باید به آن عمل کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد فوادیان در خطبه های نماز جمعه این‌هفته در مصلا امام خمینی (ره) دامغان، ضمن گرامیداشت روز جهانی بهداشت و سلامت و پرسنل درمانی کشور، افزود: در بیش از یکسال اخیر، دنیا با بیماری نابودگر جهانی و فراگیر کرونا مواجه است که همه ما با توجه به شرایط در برابر ویروس نامرئی باید احساس مسوولیت کنیم. 

وی ادامه داد: در این راه بسیاری از کادر بهداشت درمان کشور با از خود گذشتگی، به مردم خدمت می‌کنند و تعدادی از این افراد نیز به فیض شهادت نائل آمدند.

فوادیان اضافه کرد: امروز تنها انجام تشکر زبانی از کادر درمان کافی نیست بلکه وظیفه مسوولان رفع مشکلات کادر درمان و وظیفه مردم عمل به دستورهای ستاد مقابله با کرونا کشور است. 

وی اظهار داشت: مسوولان در زمینه مهار کرونا دقت لازم را به کار گیرند و در کنار ایجاد شرایط برای مکان‌های زیارتی، نماز جماعات و برپایی مراسم های معنوی، جاده های منتهی به مکان‌های تفریحی و گردشگری را مسدود و این اماکن را تعطیل کنند.

فوادیان به ۱۳ فروردین و روز طبیعت اشاره کرد و گفت: روز طبیعت به معنای سرگرمی، خوش گذرانی، ابتذال و تخریب منابع طبیعی نیست بلکه روز توجه به طبیعت، استفاده از نعمت‌های الهی است. 

وی مهار افزایش قیمت کالاها را امری لازم دانست و گفت: بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب و رسیدن کشور به اقتدار، نباید مردم ما در صف تخم مرغ، مرغ، روغن و کالاهای دیگر باشند و باید این شرایط به بهترین شکل مهار شود.

فوادیان خاطرنشان کرد: به لطف خدا در شهرهای مختلف کشور با همت مسوولان شاهد افتتاح طرح‌های عظیم صنعتی هستیم اما در کنار این امر باید جلوی نابسامانی بازار و افزایش قیمت را بگیریم.

امام جمعه موقت دامغان گفت: گفتار مسوولان باید با واقعیت های جامعه همسو باشد چرا که عدم تطابق گفتار و واقعیت‌ها موجب بی میلی، ناامیدی و مایوس شدن مردم می‌شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha