تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت وزارت ورزش و جوانان است

بیرجند - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان گفت: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی در اولویت وزارت ورزش و جوانان است برای اینکه طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالا تا پایان دولت دوازدهم تکمیل شود.

جمشید تقی‌زاده روز جمعه در حاشیه بازدید از استخر سرپوشیده در حال ساخت شهر خوسف در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزیر ورزش و جوانان نیز بر تکمیل پروژه‌های دارای درصد پیشرفت فیزیکی بیشتر تاکید دارد و درصدد تکمیل و بهره‌برداری از این گونه پروژه‌ها در دولت تدبیر و امید هستند.

وی اظهار داشت: اولویت اول ادارات ورزش و جوانان در راستای تکمیل این پروژه‌ها در نظر گرفته شود و مابقی نیز بعد از افتتاح می‌تواند اجرا شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی استخر سرپوشیده شهرستان خوسف با برنامه مدون و عملیاتی طی چهار ماه آینده این استخر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: هرچه این پروژه در زمان دیرتری به بهره‌برداری برسد هزینه‌های جانبی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی که تا عصر دیروز ادامه داشت، گفت: معاون وزیر سه شبانه‌روز در استان حضور داشته که قابل تقدیر است.

حسین خسروی اسفزار افزود: لازم است با برنامه‌ریزی دقیق‌تر از حضور وزیر ورزش و جوانان به عنوان وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی، استفاده بیشتر و شایسته‌تری داشته باشیم.

وی بیان کرد: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال "تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری شده است در سفر وزرا و مسوولان کشوری به استان باید توجه بیشتری به این موضوع صورت گیرد.

رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تعریف مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که در مقابل تکانه‌ها کشور را حفظ کند و یکی از معضلات استان خراسان جنوبی، خشکسالی و کم‌آبی است، نیازمند توجه ویژه است.

وی ادامه داد: موضوعات مرتبط با جوانان، مشکلات آنها و مشکلات ورزشی از موضوعاتی بوده که در سفر وزیر ورزش و جوانان به استان کمتر به آن پرداخته شد و لازم است مورد توجه قرار گیرد.

خسروی خواستار بازدید از پروژه‌های بزرگی همچون ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند شد و گفت: خانه جوان افتتاح شد ولی از آن مهمتر خانه جوانی است که در مرکز استان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و باید در تهیه منابع بیش از گذشته بهره‌مند شویم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم گفت: ساخت استخر سرپوشیده شهر خوسف از سال ۱۳۹۰ شروع شد و امیدواریم در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

حسن عزیزی افزود: این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون برای آن ۴۰ میلیارد هزینه شده و برای تکمیل ۳۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال این پروژه اعتبار داشته که بیشتر آن برای دیون پرداخت شده است.

فرماندار خوسف نیز گفت: این شهرستان به دلیل گستردگی بسیار زیاد و نبود زیرساخت‌های ورزشی نسبت به میانگین کشوری و استانی فاصله زیادی دارد.

محمدعلی آخوندی اظهار داشت: استخر سرپوشیده شهر، گود زورخانه و سالن ورزشی سقف کوتاه خوسف از مهمترین پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه ورزش مرکز شهرستان بوده که نیازمند توجه ویژه است.

وی گفت: این شهرستان بیش از ۲۰۰ روستا و آبادی دارای سکنه دارد که فقط در یک روستا زمین چمن مصنوعی در نظر گرفته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

فرماندار خوسف با اشاره به نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار امیدواری کرد که در حوزه اعتباری توجه ویژه به این شهرستان شود.

همچنین امروز با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان در شهرستان خوسف زمین چمن مصنوعی شهر تازه تاسیس ماژان به بهره‌برداری رسید.

تقی‌زاده در حاشیه این افتتاح گفت: در سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان به استان خراسان جنوبی تعداد ۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز شد.

وی اظهار داشت: با افتتاح این طرح‌ها حدود ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان خراسان جنوبی اضافه شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف هم گفت: زمین چمن مصنوعی شهر ماژان با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید.

فاطمه چهکندی‌نژاد افزود: این سومین زمین چمن مصنوعی در شهرستان خوسف است.

وی بیان کرد: زمین‌های چمن مصنوعی مورد استقبال خوب ورزشکاران و جوانان قرار گرفته و هزینه‌های احداث آن کمتر از سالن‌های ورزشی است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان خوسف در ۳۶ کیلومتری بیرجند است.

وزیر ورزش و جوانان عصر چهارشنبه (۱۱ فروردین) برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان مرزی زیرکوه شد و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

وزیر ورزش و جوانان روز پنجشنبه (۱۲ فروردین) با سفر به شهرستان‌های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس طرح‌های ورزشی را افتتاح کرد و از راه زمینی به یزد رفت تا از آنجا با هواپیما به تهران برود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر، مدیرکل امور استان‌ها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر همراهی کردند و معاون وزیر ورزش و جوانان تا امروز (جمعه) در استان حضور داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =