اخبار مناطق؛ توسعه مسیر دوچرخه در منطقه ۱۹ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵ کیلومتر مسیر دوچرخه در این منطقه ایجاد شد، گفت: امسال نیز ۱۲ کیلومتر دیگر از این مسیر کشیده می شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، «علی توکلی» روز جمعه توضیح داد: ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه سواری با هدف ترویج و نهادینه سازی فرهنگ استفاده از این وسیله نقلیه پاک در اولویت برنامه های عمرانی شهرداری این منطقه قرار گرفته است و در این راستا سال گذشته نزدیک به ۱۵ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه بهره برداری شد.  

وی با بیان اینکه عملیات بهسازی پیاده رو نیز به صورت مستمر انجام می شود، افزود: خیابان های وصال، یاس، میثاق جنوبی، شهامت، مطهری جنوبی، شقایق، سهیل شمالی و بوستان بهشت از جمله معابری هستند که مجهز به مسیرهای ویژه دوچرخه شده اند.  

به گفته توکلی در سال جاری نیز بیش از ۱۲ کیلومتر دیگر مسیر ویژه دوچرخه آماده سازی و تحویل شهروندان این منطقه خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۹ همچنین به عملیات بهسازی مسیر دوچرخه رینگ بوستان بزرگ ولایت اشاره کرد و افزود: با توجه به تردد چشمگیر دوچرخه سواران در این مسیر، فعالیت رنگ آمیزی و مرمت این مسیر دوچرخه در دست اجرا است.

خیابان اجتماعی منطقه ۹ ظرفیت تبدیل شدن به یک نگارخانه هنری را دارد

همچنین بنابراعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از تعدادی از پروژه های منطقه از جمله خیابان اجتماعی و دیوار نگاره ها، پلازای هاشمی و کوچه رنگی بازدید کرد.

«محمد جواد حق‌شناس» در حاشیه این بازدید گفت: مدیریت شهری منطقه ۹ با رویکرد فرهنگی و اجتماعی، تلاش دارد، شهری زیست پذیر برای انسان ها بسازد و به نظرم خیابان اجتماعی منطقه ۹، ظرفیت تبدیل شدن به یک نگارخانه هنری شهری را دارد.

وی با ابراز امیدواری در تداوم این رویکرد و تکمیل این پروژه افزود: ایده و اراده مدیریت شهری منطقه، فرصت مناسبی در اختیار هنرمندان قرار داده است، تا ضمن ارتقاء زیباسازی محیط شهر، بر بالندگی و نشاط شهروندان نیز موثر باشد.

حق‌شناس در بازدید از پلازای هاشمی، نیز گفت: این پاتوق محله در واقع مکانی برای رویدادهای اجتماعی جمعی است و فضایی مناسب برای گفت و گوی شهروندان منطقه فراهم می کند.

وی در ادامه بازدید از کوچه شهید قدیانی با برشمردن اهمیت زیبایی در زندگی شهری، افزود: با ابتکار شهرداری منطقه ۹ با رنگ آمیزی فضای کوچه قدیانی، این مکان به یکی از مقاصد گردشگری شهری تبدیل شده است.

حق شناس با اشاره به استقبال شهروندان از این ایده، ادامه داد: امیدواریم این رویکرد و تجربه در سایر مناطق تهران نیز تکرار شود.

قدردانی سرپرست شهرداری منطقه ۲ ازمشارکت شهروندان در پویش «سیزده در خانه»

همچنین «حسن صفات» سرپرست شهرداری منطقه ۲ پایتخت از مشارکت شهروندان در پویش سیزده درخانه برای قطع زنجیره کرونا تقدیر کرد و گفت: با توجه به شیوع موج چهارم کرونا و تصمیمات اتخاذ شده توسط ستاد پیشگیری از کرونا، امسال نیز همچون سال گذشته، در روز طبیعت از شهروندان درخواست شد تا با پیوستن به پویش «در خانه ماندن» در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مشارکت کنند.

وی با اشاره به اعمال محدودیت تردد در بوستان های منطقه گفت: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور فاصله گذاری اجتماعی با هدف کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، محدودیت تردد در بوستان ها و تفرجگاه های منطقه همزمان با روز طبیعت اعمال شد.

صفات اظهار امیدواری کرد این مشارکت و همراهی تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا همچنان تداوم داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =