امام جمعه خلخال: حفاظت از محیط زیست وظیفه شرعی است

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: حفظ ، حراست و صیانت از محیط زیست وظیفه شرعی ، قانونی و انسانی همگان است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های نماز جمعه خلخال با توصیه به مردم جهت حفظ طبیعت و محیط زیست در روز برگزاری آیین‌های روز طبیعت افزود: در حالی که در دین مبین اسلام به برگزاری بسیاری از آیین‌های نوروز باستانی تاکید شده ولی در عین حال اسلام مخالف برخی خرافات وارد شده به سنت‌های دیرینه نوروزی است.

وی اظهارکرد: بر استفاده از طبیعت برای جلای جسم و روح انسان بسیار تاکید شده ولی اسلام مخالف برخی خرافات موجود در این آیین‌ها همچون نحس پنداشتن روز ۱۳ فروردین و انتقال این نحسی به طبیعت به بهای آسیب به محیط زیست و طبیعت است.

حجت‌الاسلام اسدی با بیان اینکه محیط زیست و طبیعت امانتی الهی در دست مردم برای نگهداری مناسب آن جهت تحویل به آیندگان است، گفت: پاکسازی و نظافت طبیعت پیرامون زندگی انسان بسیار ضروری است.

امام جمعه خلخال افزود: انتظار می‌رود همه مردم در روز طبیعت با جمع‌آوری زباله‌های پراکنده در طبیعت این وظیفه شرعی خود را بصورت مطلوب به جای آورند.

خطیب جمعه خلخال همچنین با گرامیداشت ۱۲ فروردین سالروز جمهوری اسلامی ایران گفت: از آغاز ظهور اسلام استکبار به شکل‌های مختلف در مقابل حکومت اسلامی و الهی ایستاده و مستکبرین هموراه در تلاش برای پیشگیری از گسترش نظام‌های اسلامی در سطح جهانی بوده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست‌جمهوری اظهارکرد: مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی یک جامعه حکم عقل و شرع برای هر مسلمان بوده و انتظار از مردم همیشه در صحنه منطقه مشارکت حداکثری در انتخابات به عنوان یکی از عوامل اقتدار نظام اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام اسدی با بیان اینکه اصول و فروع دین و عدالت الهی بدون وجود حکومت اسلامی معنی نخواهد داشت، افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران استکبار جهانی همواره در تلاش برای توقف روند رو به رشد نظانم اسلامی ایران بوده و حفظ و بقای این نظام از اوجب واجبات شرعی و دینی مردم ایران اسلامی  برای کسب سعادت دنیا و آخرت است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha