سند همکاری ایران و چین در بی اثر کردن تحریم‌های آمریکا راه گشا است

سمنان- ایرنا- امام جمعه شاهرود با بیان اینکه سند همکاری ایران و چین در بی اثر کردن تحریم های آمریکا راه گشا است، گفت: سر و صدای مزدوران داخل و خارج ایران در قبال امضای این سند، نشان دهنده آن است که امضای این سند همکاری به نفع ملت ایران است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته در حسینیه اعظم مدرسه قلعه شاهرود که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد، افزود: سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین داد و فریاد های غرب زده ها را درآورده است، خیلی از آنان که دلداده غرب هستند از مجاری مختلف به دنبال سم پاشی و نسبت های دروغ از جمله فروش جزایر ایرانی و یا واگذاری اموال و زمین های کشور به چین هستند.

وی با بیان اینکه امضای این گونه از سند های پنج،۱۰و ۲۵ ساله با کشور های مختلف رایج است، تصریح کرد: در وضعیت موجود با کشورهای غربی قهر نیستیم‌ در حالی که آنان در سال های بعد از انقلاب صدها بار دشمنی خود را به ملت ایران نشان داده‌اند.
امینی اظهار داشت: متاسفانه برخی مسوولان گمان می‌کنند تنها راه حل مشکلات ایران ارتباط با غرب است در حالی که غربی ها به دنبال تغییر فرهنگ ما ایرانیان هستند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه با کمک شرق و همسایگانمان می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم، ابراز داشت: رسیدن به این تفاهم نامه و امضای آن حتما زیر نظر مقام معظم رهبری بوده و ایشان اشراف کامل بر این موضوع دارند.

وی به همکاری خوب ایران و روسیه در زمینه رفع بحران در سوریه اشاره کرد و گفت: همه غرب ،آمریکا، آلمان،انگلیس و فرانسه نیست، ما با کل دنیا همکاری و تعامل داریم و ملت ایران با همکاری تمام دنیا و با تکیه بر منابع داخلی می‌تواند بر مشکلات اقتصادی فائق آمده و به سامان بهتری برسد.

خطیب جمعه شاهرود ادامه داد: سال ۱۳۹۹ با همه تلخی و شیرینی ها گذشت، بیماری کرونا،مرگ ها،تعطیلی مجامع،مناسبت های ملی و مذهبی و دور شدن از هم به وقوع پیوست اما در کنار آن شیرینی هایی هم از جمله مجاهدت کادر پزشکی،گروه های جهادی،وحدت و انسجام،خودکفایی ها در حوزه امنیتی،علمی هم در برداشت.

امینی با بیان اینکه اولین مطلبی که در سال ۱۴۰۰ باید مورد توجه مسوولان و مردم باشد بحث تحقق شعار سال است، افزود: باید همه افراد جامعه نسبت به آن تعهد عملی داشته باشند، بخش مهم پشتیبانی و مانع زدایی ها مربوط به حاکمیت و سه قوه است.
وی با بیان اینکه در بخش های اقتصادی و علمی سه قوه بیشترین تعهد در تحقق شعار سال دارند، اظهار داشت: بخش دیگری از این شعار فرا حاکمیتی است و همه مسوولان و مردم باید به بخش فرهنگی این شعار در تولید ملی و خرید کالا ایرانی توجه بیشتری کنند. 
امام جمعه شاهرود با اشاره به اینکه انتخابات یکی از مهم ترین نکات پیام نوروزی مقام‌ معظم رهبری بود، تصریح کرد: یکی از مهم ترین نکات که مردم باید توجه داشته باشند اصل مشارکت حداکثری است.

به گفته وی، اصل حضور مردم تحقق مردم سالاری دینی است، بی تدبیرهای و کم کاری که مردم از آن گلایه دارند نباید موجب قهر آنان از حضور در پای صندوق رای باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =