سند همکاری ایران و چین، آغاز خنثی‌سازی تحریم‌های غرب است

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس، امضای سند راهبردی ۲۵ ساله همکاری ایران و چین را اقدامی ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد که این اقدام شروعی برای خنثی‌سازی تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه آمریکا و غرب علیه کشورمان است.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گنبدکاووس اظهارداشت: امضای این سند همکاری در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه و تقویت ارتباط با دیگر کشورها بالاخص نگاه به همسایگان و شرق است.

وی با اشاره به برخی انتقادات نسبت به امضای این سند همکاری و بکار بردن اصطلاحاتی مانند قرارداد ترکمنچای، وطن فروشی و وابستگی اضافه کرد: این واژه ها بیشتر ازسوی منافقین و ضد انقلاب که بیشتر خواهان رابطه ایران با غرب و آمریکا هستند، مطرح می‌شود.

وی با قدردانی از همراهی دولت برای امضای این سند همکاری، ابراز امیدواری کرد با اجرای مفاد آن بخشی از کمبود زیرساخت‌های کشورمان درحوزه بندر، صنایع نفت و گاز و هواپیما تکمیل شود.

خطیب جمعه گنبدکاووس همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ۲۸ خرداد امسال و با بسیار مهم دانستن حضور حداکثری مردم در این رخداد سیاسی، گفت: مشارکت بالای مردم علاوه بر اعلام وفاداری به نظام و نمایش اقتدار جمهوری اسلامی، نقشه دشمنان را که از هم اکنون به دنبال کم اهمیت جلوه دادن انتخابات و ناامید کردن مردم از شرکت در آن هستند، خنثی می‌کند.

حجت الاسلام ترابی، بالاترین نشان جمهوری اسلامی را مردمی بودن آن دانست و افزود: شرکت پرشور در انتخابات، کشور را در برابر توطئه‌ها و سنگ اندازی‌ دشمنان بیمه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha