سه عدد مین دوران دفاع مقدس در سرپل ذهاب کشف شد

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی سرپل ذهاب گفت: سه عدد مین عمل نکرده مربوط به دوران دفاع مقدس با هوشیاری پلیس این شهرستان کشف و اقدام لازم برای خنثی سازی آنها صورت گرفت.

سرهنگ منوچهر رضایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر مشاهده تعدادی مین ضدتانک در محل چهار راه فرمانداری، تیمی از ماموران به سرعت در محل حاضر شدند.

وی افزود: ماموران کلانتری مرکزی سرپل ذهاب پس از حضور در محل به ۳ عدد مین برخورد و اقدامام لازم برای ایمن سازی محیط و دور کردن شهروندان از منطقه را انجام دادند.

سرهنگ رضایی تاکید کرد: پس از ایمن سازی محیط، هماهنگی های لازم با مراکز مربوطه برای خنثی سازی و انتقال مین های کشف شده انجام شد.

با گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی، مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه همانند ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار مهمات عمل نکرده باقی مانده از دوران دفاع مقدس هستند.

جشن پاکسازی ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال ۹۱ با حضور مسوولان برگزار شد اما با این وجود از آن زمان تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ تحمیلی در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است.

سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، واقع شده و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که از این مجموع هم اکنون ۱۵ کیلومتر از نوار مرزی در جوار روستاهای قلمه، بیشکان، هاوان و باویسی از توابع این شهرستان، آلوده به مین و مهمات عمل نکرده از دوران جنگ تحمیلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =