۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 84281520
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۶ بیمار کرونایی در جنوب غرب خوزستان بهبود یافتند

آبادان - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان پس از بهبودی از بیمارستان طالقانی آبادان مرخص شدند.

شکراله سلمان زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته از تعداد ۲۴۹ آزمایش پی سی آر در جنوب غرب خوزستان ۱۸۸ مورد مثبت تشخیص داده شد.

وی افزود: در این مدت بر اساس معیارهای آزمایشگاهی ابتلای ۹۳ نفر در آبادان، ۷۵ نفر در خرمشهر و ۲۰ نفر در شادگان به بیماری کووید۱۹ تایید شد.

سلمان‌زاده تعداد بیماران بستری کرونایی در جنوب غرب خوزستان را ۲۲۶ نفر اعلام کرد و گفت: از تعداد بیماران جدید شناسایی شده ۱۶۳ بیمار به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

وی افزود: در۲۴ ساعت گذشته کرونا جان ۲ بیمار را در آبادان گرفت.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد:در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ بیمار به دلیل مشکل حاد تنفسی در بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان بستری شدند و ۲۶ بیمار پس از بهبود از بیمارستان ها ترخیص شدند.

سلمان زاده گفت: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۵۱ هزار و ۵۵۴ مورد بوده که از این تعداد ۹ هزار و ۴۸ بیمار بستری و ۶ هزار و ۹۸۹ بیمار نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستانها مرخص شدهاند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =