صادرات کالا بوسیله کامیون ها از مرز آستارا ۱۷ درصد افزایش یافت

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: ۸۹۱ هزار تن کالا بوسیله کامیون ها در سال گذشته صادر شد و این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ۱۷ درصد افزایش یافت.

منصور بابایی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در این مدت ۱۳۳ هزار و ۴۹۲ تن کالا بوسیله کامیون ها از مرز آستارا وارد کشور شده است و بیشترین کالای صادراتی انواع میوه و تره بار و بیشترین کالای وارداتی انواع تخته بوده است.

وی افزود: در این مدت ۴۸هزار و ۲۹۲دستگاه کامیون از مرز آستارا وارد و ۴۹ هزار و ۵۹۳ دستگاه کامیون نیز از این مرز خارج شده است و روزانه بطور میانگین ۲۶۸ کامیون از مرز آستارا تردد می کنند.

وی بیان کرد: پایانه مرزی آستارا به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کند و آمار تردد کامیون ها در مرز این شهرستان نشان دهنده تداوم تجارت بین المللی در این منطقه از کشور است.

مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: ساماندهی سالن مسافری پایانه مرزی آستارا آغاز شده است و پیش از این در خیابان منتهی به پایانه مرزی به جدول کشی و تامین روشنایی، ساماندهی پارکینگ خودروهای سبک و در ضلع غربی خیابان گمرک به تعریض، رنگ آمیزی، زیباسازی و استقرار صرافی اقدام شده است.

وی گفت: بهسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز در دست پیگیری است و سال گذشته با صرف ۱۱ میلیارد ریال،  رمپ خروج از کشور در حدفاصل واحد گذرنامه و پل مرز ساخته شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و از مراکز مهم صادرات و واردات کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =