نماز جمعه بیرجند امروز برگزار نشد

بیرجند - ایرنا - مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نماز جمعه امروز (۱۳ فروردین) به دلیل تغییر وضعیت شهرستان بیرجند از زرد به نارنجی در مرکز استان لغو و در سایر شهرستان‌ها برگزار شد.

حجت الاسلام حامد شاه‌بیگی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا که توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ستاد استانی کرونا اعلام شد، نماز جمعه این هفته به غیر از مرکز استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری در ۲۵ شهر خراسان جنوبی اقامه می‌شود.

وی گفت: با توجه به افزایش موارد مثبت کرونا، نمازگزاران ضمن استفاده از ماسک، سجاده و مهر شخصی به همراه داشته باشند و از تجمع در مکان برپایی نماز خودداری کنند.

مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار داشت: همه موازین بهداشتی در مکان‌های برگزاری نماز جمعه اجرا می‌شود و امیدواریم با رعایت همه‌جانبه پروتکل‌های بهداشتی به زودی شاهد برگزاری مجدد نماز جمعه در مرکز استان باشیم.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ شهر این استان محل برپایی نماز جمعه است.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و در حال حاضر ۹ شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر)، یک شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) و یک شهرستان هم در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان خراسان جنوبی که روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) اعلام شد، شهرستان بیرجند در وضعیت نارنجی قرار گرفت و سربیشه نیز زرد رنگ شد.

در حال حاضر ۹ شهرستان استان شامل طبس، نهبندان، قاینات، سرایان، بشرویه، درمیان، فردوس، زیرکوه و سربیشه در وضعیت زرد و خوسف تنها شهرستان آبی در خراسان جنوبی است که در صورت تداوم روند موجود بیماری احتمال تغییر رنگ شهرستان‌ها وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =