۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84281501
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه خراسان رضوی با گرامیداشت روز ۱۲ فروردین بر رفع موانع تولید، تحقق شعار سال و همچنین مشارکت فعالانه در انتخابات پیش رو تاکید کردند.

گناباد- امام جمعه گناباد گفت: تمامی جناح‌های سیاسی باید با پرهیز از اختلافها برای توسعه و رونق اقتصادی کشور تلاش کنند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه گناباد افزود: مهمترین ابزار قوی شدن کشور در عرصه های گوناگون تقویت ایمان و باورهای دینی، اعتماد به نفس و داشتن روحیه انقلابی، صبر و استقامت و روحیه علمی است.

وی ادامه داد: فعال سازی همه ظرفیتهای کشور و به فعلیت رساندن آنها در بخشهای مختلف و هم افزایی جناحهای سیاسی در مسیر توسعه از دیگر مولفه های موثر در این زمینه است.

امام جمعه گناباد با اشاره به حماسه ۱۲ فروردین و رای ۹۸.۲  درصدی مردم ایران به جمهوری اسلامی گفت: دشمنان با ترفندهای مختلف سعی کردند مردم مومن و انقلابی را نسبت به نظام ناامید کنند ولی به اهداف خصمانه خود نرسیدند.

چناران-  امام جمعه چناران با اشاره به تدوین سند راهبردی ۲۵ ساله بین ایران و چین گفت: این سند برخلاف شایعات معاندان و دشمنان، تفاهمنامه، توافقنامه و قرارداد نیست بلکه سندی است که بیشتر ماهیت نقشه راه و چهارچوب همکاری و زمینه‌ های مشارکت طرفین را دارد و البته می‌توان براساس منافع مشترک از درون آن دهها توافق و قرارداد را در طول زمان منعقد ساخت.

حجت الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های نماز جمعه چناران افزود: در عرف روابط بین‌الملل امضای این نوع اسناد نوعی دارایی و ظرفیت‌ سازی در عرصه بین‌المللی در حوزه‌های مختلف به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: ایران اولین کشوری نیست که چنین سندی با چین امضا می‌کند، چین پیش از این نیز با بسیاری از کشورها تفاهمنامه مشارکت استراتژیک یا تجاری امضا کرده که ازجمله آن می‌توان به قرارداد ۶۵ میلیارد دلاری با عربستان، توافق با ترکیه و همچنین توافق‌های جامع تجاری با اتحادیه اروپا و ۱۴ کشور آسیایی اشاره کرد.
امام جمعه چناران همچنین با اشاره به هفته غبارروبی مساجد گفت: امام خمینی (ره) مردم را از طریق مساجد علیه حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی یسیج نمود و پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت‌های کنونی جهان اسلام و بیداری اسلامی از همین مساجد برخاسته است لذا باید اهمیت بیشتری به مساجد داد.

تربت‌حیدریه- خطیب موقت نماز جمعه تربت‌حیدریه نیز از روز ۱۲ فروردین به عنوان روز ملی ایران یاد کرد و گفت: در این روز ۹۸.۲ درصد مردم ایران به انقلاب بهمن ماه سال ۵۷ مهر تایید زده و حکومتی مبتنی بر اسلامیت و جمهوریتی مبتنی بر قوانین اسلامی بنا کردند.

حجت‌الاسلام محمد داوری افزود: این حکومت اسلامی به معنی پایان حکومت طاغوت و آغاز حکومت متکی بر ولایت فقیه بود که تا آن روز نمونه‌اش فقط در حکومت پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) دیده شده ‌بود.
وی ادامه داد: این حکومت نور امید بر دل مردم ایران و محرومان جهان تابانید.
خطیب موقت نماز جمعه تربت‌حیدریه با اشاره به روز ۱۳ فروردین ماه نیز گفت: طبق نظر آیت‌الله مکارم شیرازی جنبه مثبت روز ۱۳ فروردین، پناه بردن به دامن طبیعت و استفاده از این مواهب الهی است اما جنبه منفی آن نحس نامیدن این روز و خارج شدن از نحسی آن با پناه بردن به دامن طبیعت  است که از جمله خرافات می‌باشد.

سبزوار- امام جمعه موقت سبزوار هم با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مسوولان باید نسبت به تحقق شعار سال اهتمام جدی داشته باشند.

حجت الاسلام علی اخباری در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: با رفع موانع تولید، ذیل شعار سال، جهش تولید نیز شتاب بیشتری می گیرد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی، استقلال اقتصادی است که این امر با توجه به رونق تولید و حمایت از آن عملیاتی می شود.

خطیب جمعه سبزوار با اشاره به انتخابات امسال نیز گفت: انتخاب پیش رو مهمترین رویداد سیاسی کشور در سال جاری است که جمهوری اسلامی در این صحنه نیز با مشارکت پرشور و آگاهانه مردم سربلند بیرون خواهد آمد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =