محیط زیست مسئله ای فرا نسلی است

تبریز- ایرنا- نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله محیط زیست فرا نسلی بوده و بایستی در حفظ آن کوشا باشیم.

روح الله متفکر آزاد در جلسه بررسی مسائل زیست محیطی روستاهای منطقه حفاظت شده سهند، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: همه ما باید با پیروری از منویات معظم له حفظ محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار داده و بدانیم که با تخریب محیط زیست قطعا سلامت جامعه و نسل آینده را به مخاطره خواهیم انداخت.
وی گفت: ما در مجلس با تمام توان از طرحهای زیست محیطی حمایت می کنیم .
متفکر آزاد با تقدیر از تلاشهای محیط بانان و اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: شغل محیط بانی تضمین زندگی سالم آیندگان بوده و به این دلیل شغلی مقدس و با ارزش است.
مدیرکل حفاظت از محیط‌ زیست استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های کلی محیط‌زیست در زمینه حفظ محیط‌ زیست، اظهار داشت: جایگاه محیط ‌زیست در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و همچنین سیاست‌های کلی نظام و چشم‌انداز بیست‌ساله کشور تدوین‌ شده است و رهبر معظم انقلاب در همین زمینه و در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی محیط‌زیست را ابلاغ کرده‌اند.
حسن عباس نژاد افزود: سلامت محیط‌ زیست می‌تواند از طریق توسعه برنامه‌ریزی‌شده و پایدار تضمین شود اما به این شرط که همه در این امر سهیم باشند و تنها محدود به سازمان حفاظت از محیط ‌زیست نشود.
 وی گفت: به منظور تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در سال " تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" سیاست گذاری های لازم در سطح اداره کل انجام گرفته و از طرحهایی که موجب رشد و تحول اقتصادی و اجتماعی گردد حمایت خواهیم کرد.
افزودنی است: عضو هیئت رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی با حضور بر سر مزار محیط بان شهید بهرام حنیفی اربط با نثار گل و فاتحه ادای احترام کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =