چهار کرونایی در منطقه کاشان جان باختند

کاشان - ایرنا - مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: چهار بیمار کووید ۱۹ پس از سپری شدن هشت روز بدون جان باخته کرونایی با افزایش قابل توجه موارد بستری به یکباره در مرکزهای درمانی شهرستان‌ها کاشان و آران و بیدگل جان باختند.

مریم امیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه از پنجم فروردین تاکنون موارد فوتی ثبت نشده بود، افزود: از مجموع چهار کرونایی جانباخته در ۲۴ ساعت گذشته، سه نفر شامل یک مرد ۷۸ ساله و ۲ زن ۶۹ و ۸۶ ساله از شهرستان کاشان و یک بیمار زن ۵۴ ساله از شهرستان آران و بیدگل هستند.

وی با اشاره به افزایش موارد بستری در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۵۷ به ۱۶۸ مورد افزود: از این تعداد، ۱۵۷ بیمار در کاشان و ۱۱ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

امیدی شمار موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را ۱۷ نفر اعلام و اضافه کرد: ۱۵ نفر از بیماران در کاشان و ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

ثبت ۱۱۹ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۱۹ مورد جدید به ۱۵ هزار و ۹۳۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۲۱ نفر در کاشان و سه نفر از توابع، یک نفر از آران و بیدگل با سن ۲۱ تا ۸۶ سال و سه نفر از توابع با سن ۶۴ تا ۸۵ سال تحت مراقبت و درمان هستند.

به گفته وی، از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۴۸ هزار و ۶۱۹ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند. به گفته وی، در این مدت، ۹ هزار و ۱۱۲ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

مهدی دلاوری معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان چندی پیش با بیان اینکه شمار کرونای انگلیسی در این منطقه رو به افزایش است، گفت: با توجه به گردش این نوع از ویروس کرونا در منطقه کاشان، به احتمال زیاد در روزهای آینده ویروس کرونای انگلیسی در منطقه غالب شود.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است. ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =