۹ فوتی و ۹۷ بستری جدید کووید۱۹ در البرز

کرج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با هشدار در خصوص اوج گیری دوباره کرونا اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ فوتی و ۹۷ بستری جدید کووید ۱۹ در این استان ثبت شد.

دکتر محمد فتحی روز جمعه به خبرنگاران گفت : در حالیکه شمار بستری شدگان و فوتی های  روزانه به ترتیب کمتر از ۷۵ نفر و ۶ نفر در یک ماه گذشته استان بود اما طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ناگهانی بستری بیماران بدحال کووید۱۹ و مرگ و میرناشی از این بیماری در البرز مواجه شدیم .

وی ادامه داد: اکنون ۵۰۸ بیمار بدحال کووید ۱۹ در بیمارستان های استان البرز تحت مراقبت پزشکی قرار دارند که شمار بستری شدگان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۳۴ هزارو ۱۴۰ در البرز رسیده است.

فتحی گفت : با فوت ۹ بیمار دیگر کووید ۱۹ شمار متوفیان این بیماری از ابتدای کرونا تاکنون در البرز ۲ هزارو۸۹۲ نفر ثبت شده است.

۳۰ هزارو۷۳۱ بیمار کووید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در البرز بهبود یافته اند.

 ازدحام پایان سال مردم در بازارها و سفرهای نوروزی علت اوج گیری دوباره کرونا در البرز و سایر نقاط کشور اعلام شده است.

اکنون پنج شهرستان تابعه البرز نارنجی و ۲ شهرستان دیگر زرد کرونایی است که طبق پیش بینی ها البرز در آستانه موج چهارم کروناو وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است .

دستگاه های اجرایی از چند روز اخیر محدودیت هایی کرونایی در استان البرز  اعمال کرده اند.

تمام بوستان ها و تفرجگاه های استان البرز در روز طبیعت تعطیل شده و  خلوتی خیابان ها بیانگر همراهی مردم با متولیان دستگاه های اجرایی در روز طبیعت است .

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی از مردم خواستند درخانه ها  بمانند و در صورت حضور در مکان های عمومی و اداری فاصله اجتماعی را رعایت کنند و استفاده از ماسک را اولویت قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =