پلیس همدان: رانندگان مجاز به سوار کردن مسافر در قسمت بار خودرو نیستند

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: استفاده از قسمت بار خودرو برای سوار کردن و جابجایی مسافر تخلف است و پلیس در صورت مشاهده ضمن جریمه راننده متخلف، خودرو را اعمال قانون می‌کند.

سرهنگ "رضا عزیزی" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سوار کردن و جابجایی مسافر توسط خودروهای باری یکی از شایع ترین تخلف ها در روز طبیعت است چراکه برخی رانندگان خودروهای باری اعضای خانواده را در پشت وسیله نقلیه سوار می کنند.

وی بیان کرد: پلیس راه ضمن اعمال قانون کامیون و وانت بارهایی که اقدام به سوار کردن مسافر در قسمت پشت وسیله نقلیه و سوار کردن بیش از ظرفیت در قسمت جلو خودرو کرده باشند، از ادامه تردد آنها جلوگیری می کند.

رییس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه خودروهای سواری هم باید به اندازه ظرفیت مسافر سوار کنند، تاکید کرد: اجازه تردد به کامیون، اتوبوس و تریلر در جاده های فرعی و روستایی داده نمی شود. همچنین از تردد موتورسیکلت با بیش از ۲ سرنشین و عدم استفاده از کلاه ایمنی جلوگیری می شود. 

سرهنگ عزیزی اظهار داشت: حجم ترافیک به ویژه در خروجی ها شهر همدان به سمت جاده تهران، ملایر و کرمانشاه در حال افزایش است و ورودی ها هم اینک وضعیت عادی از نظر ترافیکی دارند.

وی با بیان اینکه چهار نفر در سوانح جاده ای نوروز امسال جان خود را از دست دادند، اظهار داشت: شب گذشته به علت انحراف به چپ وانت پیکان و برخورد با موتورسیکلت در جاده روستایی شورین شهر همدان، یک نفر فوت و سه نفر دیگر مجروح شدند.

رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: همچنین هفته جاری به علت واژگونی یک دستگاه سواری سمند به علت تردد با سرعت غیرمجاز راننده جوان این خودرو جان خود را از دست داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =