۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84281457
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد در جاده‌های کردستان بیش از ۳ برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: از ابتدای بامداد روز جمعه(۱۳ فروردین) تا ساعت ۱۰ صبح، ۴۴ هزار و ۵۱۹ تردد در جاده‌های استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از سه برابر(معادل ۲۲۶ درصد) افزایش دارد.

محمدراشد مدرس گرجی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اعمال محدودیت‌های تردد در روز طبیعت سال گذشته بخاطر شیوع بالای کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: سیزده فروردین سال قبل و در همان زمان، ۱۳ هزار و ۶۳۶ مورد تردد در محورهای مواصلاتی استان ثبت شد.

وی اضافه کرد: میانگین تردد ساعتی خودرو در جاده‌های استان از ابتدای بامداد جمعه ۱۳ فروردین امسال تا ساعت ۱۰ صبح، ۷۹ مورد بوده که این رقم در مدت مشابه روز سیزده فروردین سال قبل، ۲۳ مورد بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با بیان اینکه ۱۲ فروردین تردد در محورهای مختلف استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۵۰ درصد بیشتر بود، افزود: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا روز ۱۲ فروردین امسال، به طور میانگین تردد در جاده‌های استان در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ حدود ۸۰ درصد افزایش داشت.

مدرس گرجی با اشاره به اینکه روز ۱۳ فروردین(سیزده بدر) امسال محدودیت ترافیکی در جاده‌های استان در نظر گرفته نشده است، گفت: سازمان حمل و نقل جاده‌های استان دارای سامانه‌های حمل و نقل هوشمند مختلف شامل شماره گویا ۱۴۱ و شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ اعلام مسافت شهرها و محدویت‌های ترافیکی و هواشناسی جاده ای است و رانندگان می‌توانند برای دانلود اپلیکیشن ۱۴۱ روی تلفن همراه به سایت Goole Play  و SipApp مراجعه کنند.

وی به استقرار ۴۰۰ نفر پرسنل و ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در محورهای استان اشاره کرد و یادآور شد: عوامل راهداری در قالب طرح نوروزی تا ۱۵ فروردین در جاده‌های استان مستقر بوده و به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

طول شبکه راه‌های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

کردستان با ۲۸ هزار کیلومتر مربع مساحت در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha