انبوهی از اهالی استان اردبیل عازم طبیعت بهاری شدند

اردبیل - ایرنا - مردم استان اردبیل بر اساس یک رسم دیرین در سیزدهمین روز فصل بهار برای سپری کردن آخرین روز تعطیلات نوروزی و برگزاری آیین "۱۳ به در" عازم طبیعت بهاری مناطق مختلف استان شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، برغم هشدار مسئولان بهداشت و درمان استان اردبیل برای خودداری شهروندان از حضور در اجتماعات و برگزاری دورهمی به منظور مهار شیوع ویروس کرونا، برخی‌ها از صبح امروز در فضای باز مناطق و تفرجگاه‌های بهاری منطقه حاضر شدند.

استان اردبیل با وجود افزایش شمار مبتلایان به کرونا و افزایش تعداد شهرستان‌های با وضعیت زرد به هفت مورد، همچنان در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارد و شاید به همین علت گردشگران نوروزی و اهالی این استان را از نظر شیوع کرونا، چندان پرخطر نمی‌دانند.

روز گذشته اعلام شده بود که برگزاری هر گونه تجمع، انجام سفر و حضور در طبیعت به مناسبت "۱۳ به در" و روز طبیعت در استان اردبیل ممنوع است و توسط عوامل انتظامی جلوگیری خواهد شد، به همین علت جمع کثیری از مردم که در صدد سپری کردن آخرین روز تعطیلات نوروزی در دل طبیعت بودند، از روز گذشته عزم سفر کرده و به مناطق اطراف و روستاها رفتند.

با این وجود در اواخر روز گذشته به نقل از بهروز ندایی ، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری اردبیل اعلام شد که بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، روز ۱۳ فروردین دورهمی در بوستان‌ها، فضاهای سبز، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها تنها در مناطق نارنجی و قرمز ممنوع است و با توجه به این که هیچ یک از مناطق استان اردبیل وارد وضعیت نارنجی و قرمز شیوع کرونا نشده، بنابراین ممنوعیت دورهمی آخرین روز تعطیلات مشمول این استان نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، این وضعیت به همراه همه‌گیر شدن پویش مردمی "در روز ۱۳ به در،  در خانه می‌مانیم" و "در روز طبیعت، در خانه می‌مانیم" موجب شد که بسیاری از خانواده‌ها قید حضور در طبیعت را بزنند و امسال نیز همانند سال گذشته برای در امان ماندن از خطر شیوع کرونا، محدودیت‌ها را بپذیرند.

امروز بیشتر کسانی که عازم مناطق و تفرجگاه‌های طبیعی استان اردبیل شدند، اغلب در جمع‌های خانوادگی کوچک اقدام به حضور در دل طبیعت کرده و بیشتر آنها نیز عازم مناطق روستایی، خلوت و دور از چشم و انظار عموم مردم شده‌اند.

با وجود هوای آفتابی معتدل و بهاری، وضعت هوای امروز استان اردبیل صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد تند گرمیج، گاهی شدید و رخداد گرد و خاک و در بعد از ظهر و عصر در برخی مناطق کوهپایه‌ای با احتمال رگبار پراکنده پیش‌بینی شده است.

برخلاف سال‌های گذشته، از جنب و جوش در خیابان‌ها و معابر استان اردبیل در ساعات صبح امروز خبری نیست و در برخی شهرستان‌ها نیز مسئولان ستاد مقابله با کرونا تدابیری را برای جلوگیری از حضور شهروندان در تفرجگاه‌ها به اجرا گذاشته و مسیرهای منتهی به این مناطق را مسدود کردند.

تعدادی از مردم استان اردبیل هم به علت افزایش خطر شیوع ویروس کرونا و پیش‌بینی اعمال برخی محدودیت‌ها، تعطیلات گذرانی ۱۳ به در را باز فراموش نکرده و برای به جا آوردن این رسم، با آماده‌سازی محیط مناسب در حیاط منزل خود، آخرین ساعات تعطیلات نوروزی را نیز در چنین فضایی سپری می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =