عدم رعایت محدودیت های کرونایی جریمه میلیونی به دنبال دارد

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت سفر به شهرهای وضعیت قرمز و نارنجی، گفت: افرادی که محدودیت‌های طرح ترافیکی کرونایی را رعایت نکنند، مشمول جریمه های ۵۰۰ تا یک میلیون تومانی می شوند.

سرهنگ «محمد حیدری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون وضعیت ترافیک جاده‌های استان آرام و روان است و خوشبختانه هیچ مشکلی وجود ندارد و مردم هم با آگاهی قبلی محدودیت ها ترافیکی را رعایت می کنند.

او همچنین گفت: همکاران پلیس راه در تمام مبادی اصلی و فرعی ورودی و خروجی شهر کرمانشاه مستقر هستند و بر ترافیک جاده‌ای نظارت کامل دارند.

حیدری همچنین با اشاره به موج برگشت مسافر "سیزده بدر" در بعد از ظهر، از مردم خواست با صبر و حوصله و به تدریج با رعایت کامل محدودیت های کرونایی وارد شهرها شوند زیرا براساس مصوبه ملی مقابله با کرونا ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی و همچنین خروج پلاک های بومی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی به سایر شهرها ممنوع است و اگر کسی رعایت نکنند اعمال قانون می شوند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به ضرورت سفر برخی از افراد به شهرهای نارنجی و قرمز گفت: این افراد که کار واجب و خیلی ضروری دارند باید حتما از فرمانداری شهرستان خود نامه خروج و ورود بگیرند و پلاک خودرو آنها در سامانه پلیس راه درج شده باشد تا مشمول جریمه و اجازه عبور داشته باشد.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه ۱۲ فروردین رنگ‌بندی جدید استان‌های کشور را اعلام کرد که براساس آن شهرستان اسلام‌آبادغرب در وضعیت قرمز، شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور، سنقر و کلیایی، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

در تصادفات درون شهری استان کرمانشاه در ایام نوروز ۱۵۰ مجروح شدند

حیدری در بخش دیگر از سخنان خود گفت: از ابتدای فروردین تا پایان روز یازدهم در سطح شهرهای استان کرمانشاه ۱۵۰ نفر در تصادفات درون شهری مجروح و متاسفانه سه نفر نیز فوت شدند.

او افزود: این تعداد مجروح و فوتی نسبت به مشابه سال ۹۹ چند برابر افزایش یافته است و توصیه کرد افراد بیشتر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. 

استان کرمانشاه بیش از هشت هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =