آموزش در تمامی مدارس شهر بیرجند غیرحضوری است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: براساس اطلاعیه ستاد استانی مقابله با کرونا آموزش در تمامی مدارس شهر بیرجند و شهرک‌های اقماری به صورت غیرحضوری و مدارس روستایی زیر ۵۰ نفر این شهر حضوری خواهد بود.

محمدعلی واقعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های استان که بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار گرفت، علاوه بر مدارس این شهر در شهرک‌های حاجی‌آباد، امیرآباد، چهکند و دستگرد نیز آموزش دانش‌آموزان از فردا (۱۴ فروردین) به صورت غیرحضوری است.

وی تصریح کرد: آموزش در پایه‌های اول و دوم ابتدایی و دروس عملی هنرستان‌ها و مدارس زیر ۵۰ نفر در سطح استان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: هرگونه تغییر در این برنامه فقط توسط اداره کل آموزش و پرورش از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: در این مدت حضور کادر اجرایی مدارس استان برای هماهنگی و پاسخگویی به دانش‌آموزان و اولیای آنان الزامی است.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و در حال حاضر ۹ شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر)، یک شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) و یک شهرستان هم در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان خراسان جنوبی که روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) اعلام شد، شهرستان بیرجند در وضعیت نارنجی قرار گرفت و سربیشه نیز زرد رنگ شد.

در حال حاضر ۹ شهرستان استان شامل طبس، نهبندان، قاینات، سرایان، بشرویه، درمیان، فردوس، زیرکوه و سربیشه در وضعیت زرد و خوسف تنها شهرستان آبی در خراسان جنوبی است.

آموزش در تمامی مدارس بیرجند از ۹ اسفند سال گذشته با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا غیرحضوری شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =